مالیات مشمول کدام خودروها می‌شود؟

یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ 151 0
مالیات مشمول کدام خودروها می‌شود؟ مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: از تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو در اولین نقل و انتقال به خریداران، مالیات دریافت می‌شود.

به گزارش تجارت بان، فیروز شکوری، اظهار کرد: بر اساس قانون دائمی مالیات بر ارزش‌افزوده، اولین انتقال خودرو از کارخانجات سازنده و یا وصل‌کننده قطعات پیش‌ساخته (مونتاژکننده) داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی) به خریداران، مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال است.

 

وی افزود: این قانون مصوب دوم خردادماه سال‌جاری بوده و از ۱۳ دی‌ماه نیز لازم‌الاجرا شده است. واردکنندگان و کارخانجات سازنده و مونتاژکننده انواع خودرو، ضرورت دارد نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده بر اساس ماخذ مذکور در تبصره (۱) ماده (۲۸) قانون موصوف، به نرخ یک درصد برای انواع خودروهای تولید داخل و ۲ درصد برای انواع خودروهای وارداتی اقدام کنند.

 

این مسئول با اشاره به حرکت سازمان امور مالیاتی به سمت تحقق دولت الکترونیک، ادامه داد: با اجرای این قانون، گام مهمی در راستای هوشمندسازی نظام مالیاتی برداشته خواهد شد و مودیان مالیاتی در صورت داشتن هرگونه ابهام با مرکز ارتباط مردمی ۱۵۲۶ تماس بگیرند.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات این اداره‌کل، تصریح کرد: پروژه ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی یکی از اقدامات سازمان امور مالیاتی کشور است و به منظور توسعه دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف و برنامه‌های سازمان در حوزه مکانیزاسیون فرآیندها، اجرایی شده و این مهم رضایت مودیان را هم به دنبال دارد.

 

شکوری با اشاره به نرم‌افزار «مالیات من» (ویژه گوشی‌های هوشمند اندروید)، خاطرنشان کرد: امکان ورود و احراز هویت در این نرم‌افزار با اطلاعات کاربری ایجاد شده در سامانه ثبت‌نام الکترونیک انجام می‌شود و نمایش همه پرونده‌های ثبت‌نامی مودی به همراه اطلاعات آن‌ها از جمله اطلاعات عمومی پرونده، وضعیت ثبت‌نام پرونده، اطلاعات پرونده مالیاتی متصل به ثبت‌نام، اعضا و شرکای ثبتی و پرداخت‌ها و قبوض الکترونیک پرداختی (وصول شده و نشده)، نمایش لیست اظهارنامه‌های ارسالی و آگاهی از آخرین اخبار و قوانین مالیاتی از مزایای استفاده نرم‌افزار برای مودیان است./ایسنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه