رفع مشروط تعلیق کارت های بازرگانی

دوشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۱ 247 0
رفع مشروط تعلیق کارت های بازرگانی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از رفع تعلیق کارت های بازرگانی تعهدین ارزی حاصل از صادرات سال ۱۴۰۰ به صورت مشروط خبر داد.

به گزارش تجارت بان به نقل از ایسنا، شهلا عموری در خصوص آخرین جزئیات رفع تعلیق کارت های بازرگانی صادرکنندگان دارای تعهدات ارزی اظهار کرد:با توجه به تعلیق کارت های بازرگانی صادر کنندگانی که در سال ۱۴۰۰ فعالیت داشته اند و موفق به انجام تعهدات ارزی نشدند سازمان توسعه تجارت برای رفع تعلیق این دسته از بازرگانان تمهیداتی اعمال کرده است.

 

وی افزود:بر اساس تصمیم این سازمان تعلیق کارت های بازرگانی صادرکنندگان سال ۱۴۰۰ در صورت ارائه تعهد نامه محضری مبنی بر عدم انجام صادرات و انجام واردات کالا به منظور انجام تعهدات ارزی رفع خواهد شد.

 

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه الزام تعیین شده برای بازگشت ارز حاصل از صادرات یکی از مشکلات جدی در حوزه تجارت خارجی است گفت:بازگشت ارز حاصل از صادرات بخش قابل توجهی از حجم صادرات محصولات ایرانی را تحت تاثیر قرار داده است.

 

عموری با تاکید بر اینکه در پیگیری رفع مسائل و مشکلات مربوط به تعهد ارزی صادرکنندگان تلاش های زیادی از سوی اتاق بازرگانی اهواز انجام شده است افزود:به دلیل مشکلات پیش آمده حجم صادرات محصولات تولیدی کشور کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

 

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین عنوان کرد:تحقق این شعار در گروی بررسی کارشناسی بخشنامه هایی مانند تعهدات ارزی صادرکنندگان است و در این زمینه تقویت هرچه بیشتر بخش تولید ارتباط مستقیمی با صادرات دارد و باید به آن توجه جدی شود.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه