صادرات کالا از ایران به عراق از گذرگاه مرزی جدید هفته آینده آغاز می شود

شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ 116 0
صادرات کالا از ایران به عراق از گذرگاه مرزی جدید هفته آینده آغاز می شود مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام (غرب ايران) از شروع صادرات کالاهای تولید داخل استان به عراق از طریق بازارچه هلاله شمالی از هفته آینده خبر داد.

به گزارش تجارت بان، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام (غرب ايران) از شروع صادرات کالاهای تولید داخل استان به عراق از طریق بازارچه هلاله شمالی از هفته آینده خبر داد.

 

تقی منصوریان روز جمعه در گفت و گو با خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) اظهار داشت: با توجه به شروع راه اندازی بازارچه هلاله شمالی از طریق تعاونی های مرزنشینان و تشکل های صنفی، رایزنی با تجار و بازرگانان عراقی برای صادرات کالا به عراق شروع شده و چند قرارداد نیز منعقد شده است.

 

وی افزود: سعی داریم با محصولات مازاد تولید استان و محصولات بومی صادرات به کشور عراق را آغاز کنیم به این ترتیب کار صادرات و واردات آغاز می شود.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: اکنون بازار کشور عراق را عربستان و ترکیه در دست گرفته و باید برای بدست آوردن سهم بیشتری برای کشور ما از این بازار خصوصا در مرز استان ایلام تلاش کنیم.

 

منصوریان اظهار داشت: استاندار ایلام با جدیت تمام در حال تلاش برای بازگشایی بازارچه های چیلات و چنگوله هستند تا زنجیره مبادلات مرزی تکمیل شود.

 

وی ابراز امیدواری کرد: راه اندازی این بازارچه ها تحول اقتصادی، توسعه تجارت و صادرات خارجی و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی استان را موجب می شود.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت : داشتن این مرز مشترک با استان بزرگ دیالی یکی از موهبت های خداوندی است که به مردم استان ارزانی داشته و توافقات دو استاندار ایلام و دیالی مورد استقبال مسئولین کشوری نیز قرار گرفته است.

 

استان ایلام دارای ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است و استان مرزی دیالی عراق در همسایگی استان ایلام دارای یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت است که از نظر اقتصادی بازگشایی این مرز به نفع استان خواهد بود./ ایرنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه