بررسی راه های توسعه گردشگری زمینی میان ایران و عراق

سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ 192 0
بررسی راه های توسعه گردشگری زمینی میان ایران و عراق رییس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عراق در جلسه ای بر گسترش همکاری و راهکارهای توسعه گردشگری زمینی به عراق و بالعکس تبادل نظر کردند

به گزارش تجارت بان، محمد کاظم آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با حضور درکانون جهانگردی و اتومبیلرانی بر توسعه مناسبات گردشگری میان ایران و عراق از طریق تسهیل در عبور و مرور خودروهای گردشگران دو کشور از طریق مرزهای مشترک زمینی تاکید کرد.

 

سفیر جدید کشورمان در عراق با اشاره به افزایش آمار گردشگران مذهبی و درمانی متقاضی ورود به کشورمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر توریست‌های زیادی برای زیارت توأم با انجام امور درمانی به سفر به ایران روی آورده‌‎اند که روزانه تعداد زیادی از مراجعه کنندگان به مراکز جراحی های تخصصی، چشم پزشکی، جراحی بینی، پوست، مو و ... را گردشگران خارجی به ویژه مسافرانی از کشورهای همسایه و عراق تشکیل می‌دهند. 

 

محمد حسین صوفی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در این دیدار ضمن تبریک انتصاب محمد کاظم آل صادق به عنوان سفیر جدید کشورمان در عراق، از گردشگری به عنوان یکی از مهمترین و بزرگترین منابع اقتصادی اغلب کشورهای جهان یاد کرد و گفت: در این میان موضوع گردشگری زمینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می توان گفت، یکی از راه‌های ایجاد رونق در صنعت گردشگری، ایجاد تسهیلات لازم در ترددهای زمینی بین کشور ها است.

 

تسهیل در صدور گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی، صدور پلاک ترانزیت، کارنه دو پاساژ، کاپوتاژ و انجام امور گمرکی از جمله این تسهیلات است که کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان بزرگترین و مهمترین وظیفه خود تلاش می کند تا روز به روز در راستای بهبود روند آنها گام بردارد.

 

صوفی عراق را یکی از کشورهایی دانست که بیشترین تقاضا برای تردد از ایران را به خود اختصاص داده و لازم است تا با تقویت همکاری‌های مشترک میان وزارت امور خارجه، گمرکات، پلیس و کانون و آسیب شناسی های لازم، سهولت بیشتری در تردد اتومبیل ها و دیگر وسایل نقلیه زمینی و رفع موانع موجود انجام شود.

 

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در پایان برای برگزاری رالی تور گردشگری حرم تا حرم در مسیر حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) در مشهد تا حرم مطهر حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) در نجف اشرف و حرم مطهر حضرت سیدالشهدا (ع) در کربلای معلی در اولین فرصت، اعلام آمادگی کرد.

 

محمد کاظم آل صادق بر برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری، برگزاری رالی های بین المللی اتومبیلرانی، موتورسواری، کمپر و کاروان و ...، با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در عراق تأکید کرد.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه