افزایش سرمایه‌گذاری در اقلیم کردستان

دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ 101 0
افزایش سرمایه‌گذاری در اقلیم کردستان بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی هیئت سرمایه‌گذاری اقلیم کردستان، مجموع سرمایه‌گذاری عمومی اقلیم کردستان تاکنون به حدود ۶۶ میلیارد دلار افزایش یافته است.

به گزارش تجارت بان، درپی سفر نخست‌وزیر به امارات متحده‌ی عربی، سرمایه‌گذاری خارجی روند افزایشی به خود گرفته و شرکت‌های خارجی اقدامات تازه‌ای را در اقلیم کردستان آغاز کرده و شرکت‌های جدیدی در اربیل سرمایه‌گذاری کرده‌اند. 

 

دکتر هوال صدیق، مدیر عمومی بخش طرح‌ها و اهدای مجوز سرمایه‌گذاری در هیئت سرمایه‌گذاری اقلیم کردستان، روز یک‌شنبه اول خرداد ۱۴۰۱، در گفتگو با خبرنگار کوردستان۲۴ تصریح کرد که " عوامل بسیاری در افزایش سرمایەگذاری خارجی در اقلیم کوردستان دخیل هستند. یکی از این عوامل قانون سرمایه‌گذاری است که بە جذب سرمایه‌گذاران خارجی به اقلیم کردستان کمک می‌کند. بر طبق ماده‌ی ٣ این قانون، با سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی به‌طور یکسان تعامل خواهد شد و آن‌ها از همان حقوق و امتیازات سرمایه‌گذاران داخلی برخوردار خواهند بود."

 

بە گفته‌ی متخصصان امور اقتصادی و سرمایەگذاری در اقلیم کردستان بستری کە دولت اقلیم کردستان در دو سال گذشته برای سرمایەگذاران خارجی ایجاد کرده است، به عامل مهمی برای روی آوردن بازرگانان و سرمایه‌گذاران خارجی به کردستان شده و کردستان به مرکز مهم سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل شده است.

 

"هوشمند رفیق" از اقتصاددانان کردستان می‌گوید: امنیت و آسایش اقلیم کردستان در مقایسه با مرکز و جنوب عراق، یکی از عوامل سرمایەگذاری در اقلیم کردستان است. دلیل آن‌هم این است کە سرمایه‌گذاران و بازرگانان همیشه به دنبال محلی آرام و باثبات هستند  و قانون سرمایه‌گذاری یکی از عوامل دیگر روی آوردن سرمایەگذاران به اقلیم کردستان است.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه