قیمت جدید سیمان چند است؟

پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ 347 0
قیمت جدید سیمان چند است؟ به دنبال افزایش قیمت های زغال سنگ وارداتی، کک خانگی و نفت خام در پس زمینه درگیری روسیه و اوکراین، انتظار می رود قیمت سیمان در اکثر کشورهای سراسر دنیا افزایش یابد. در این گزارش آخرین قیمت سیمان را در بازار ایران می خوانید.

به گزارش تجارت بان، قیمت سیمان سیاه تیپ ۵ ضد سولفات ۵۰ کیلویی در حال حاضر در بازار ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت خورده است.

 

به دنبال افزایش قیمت های زغال سنگ وارداتی، کک خانگی و نفت خام در پس زمینه درگیری روسیه و اوکراین، انتظار می رود قیمت سیمان در اکثر کشورهای سراسر دنیا افزایش یابد.

 

زغال سنگ مهمترین عنصر کلینکر است که یک ماده خام حیاتی مورد استفاده در صنعت تولید سیمان است. علاوه بر افزایش روزافزون قیمت زغال سنگ، قیمت تمام شده فرآورده های نفتی مانند بنزین و گازوئیل نیز در بازارهای بین المللی در حال افزایش است که تاثیر بسیار بدی بر هزینه تولید مواد اولیه سیمان و مواد بسته بندی می گذارد.

 

بررسی های میدانی حاکی از آن است که در حال حاضر قیمت سیمان تیپ ۲ فله شرکت سیمان آبیک در بازار ۶۸۰ هزار تومان قیمت خورده است و قیمت سیمان سفید ساوه ۴۰ کیلویی نیز ۱۰۶ هزار تومان اعلام شده است و قیمت سیمان سفید عرفان مدل SW۰۱ وزن ۵ کیلوگرم نیز ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است.

 

قیمت سیمان سیاه اصفهان تیپ ۱ پاکتی نیز ۴۶ هزار تومان اعلام شده است و قیمت پودر سیمان سفید مدل ss۱ نیز ۱۸ هزار تومان اعلام شده است و قیمت سیمان سفید رومولو ۲ کیلویی نیز در بازار ۲۰ هزار تومان اعلام شده است./دنیای معدن

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه