اصلاح قیمت پایه صادراتی زعفران

یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ 256 0
اصلاح قیمت پایه صادراتی زعفران رئیس سازمان توسعه تجارت، اعضای شورای ملی زعفران و مسئولان گمرک طی جلسه ای برای اصلاح قیمت پایه صادراتی زعفران تصمیم گرفتند.

به گزارش تجارت بان به نقل از خبرگزاری صداوسیما، در جلسه میان رئیس سازمان توسعه تجارت، اعضای شورای ملی زعفران و مسئولان گمرک موضوع اصلاح قیمت پایه صادراتی زعفران در بازار‌های جهانی بررسی شد.

 

در این جلسه تصمیم گرفته شد که برای حفظ بازارهای موجود و افزایش توان رقابت برای حضور در بازارهای جدید از جمله بازار چین، قیمت پایه صادراتی زعفران اصلاح شود. همچنین مقرر شد تا به منظور افزایش ارزش افزوده صادرات زعفران و تکمیل زنجیره تولید، بسته تشویقی برای صادر کنندگانی که این موارد را رعایت می کنند در نظر گرفته شود.


تشکیل کنسرسیوم صادرات زعفران نیز از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد به منظور مقابله با برندهای نامرغوب و صادرات زعفران تقلبی، این کنسرسیوم با همکاری ITC تشکیل شود.

 

در پایان، رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به برگزاری نمایشگاه محصولات ایرانی از 25 شهریور به مدت یک ماه در قطر گفت: صادرکنندگان زعفران می توانند در این نمایشگاه به عرضه محصولات خود اقدام کنند و ان شاء الله بتوانیم همزمان با جام جهانی نیز نمایشگاهی با فروش کالا داشته باشیم.

 

انتهای خبر/

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه