عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
مهاجرت
همسایگان به بهداشتی بودن محصولات ایران اطمینان دارند / مرزها با عراق باز است
سیدحمید حسینی در گفت و گو با تجارت بان:

همسایگان به بهداشتی بودن محصولات ایران اطمینان دارند / مرزها با عراق باز است

عضو عضو هیأت رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق گفت: عمده اقلام کالاهای صادراتی ایران، صنعتی و فاقد آلودگی است وهمسایگان ایران نگران بهداشتی بودن این اقلام نیستند.

 

 شیوع ویروس کرونا در ایران و بسیاری از کشورهای جهان، بازارهای دنیا را در بخش های مختلف تحت تاثیر قرار داده است، پایگاه اطلاع رسانی تجارت بان در یک پرونده، با انتشار مجموعه گفت و گو های اختصاصی با  کارشناسان، راهکارهای ارتقاء تبادلات تجاری با تاکید بر بازار کرستان عراق را مورد بررسی قرار می دهد. 

 

سید حمید حسینی عضو هیات مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در گفتگو با سایت «تجارت بان» درباره وضعیت مرزهای ایران و عراق با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: اوضاع صادرات در مرزهای ما با عراق و اقلیم کردستان عادی است و همه مرزهای کاری ما همچنان باز است.

 

حسینی گفت: با توجه به اینکه عمده اقلام کالای صادراتی ایران صنعتی و عمدتا در زمینه مصالح ساختمانی، مواد شیمیایی و پتروشیمی، فراورده های نفتی، شیرینی و شکلات و مواد غذایی کارخانه ای است، لذا فاقد آلودگی است و همسایگان ایران نگران بهداشتی بودن این اقلام نیستند.


وی با بیان این که شیوع ویروس کرونا بر صادرات و واردات همه کشورهای جهان که درگیر این موضوع هستند، تأثیرگذار بوده است، بیان کرد: باید امیدوار باشیم که شدت شیوع این ویروس هر چه زودتر فروکش کند و کشور عراق هم درگیر این ویروس نشود. هر چند احتمال گرفتار شدن عراق نیز بسیار زیاد است.


دبیر سابق اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق درباره چگونگی جبران قانونی ضرر و زیان انجام نشدن تعهدات طرفین قراردها به دلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: لازم است در این زمینه  مذاکراتی میان  طرفین برای تمدید قراردادها انجام شود و مهلت دو ماهه ای را به زمان این قراردادها اضافه کنند تا این امور به سرانجام برسد.

کانال تلگرام تجارت بان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.