عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
صادرات ترکیه به عراق و اقلیم کردستان 34 درصد کاهش یافت

صادرات ترکیه به عراق و اقلیم کردستان 34 درصد کاهش یافت

میزان صادرات ترکیه به کشورهای دنیا در ماه آوریل سال 2020 حدود 41 درصد و به عراق و اقلیم کردستان 34 درصد کاهش داشته است.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، میزان کاهش صادرات ترکیه به دیگر کشورها در آوریل ماه سال 2020 در حالی است که میزان واردات به ترکیه رشد 28 درصدی داشته است.

بر اساس آمار پایگاه رسمی اطلاع رسانی وزارت بازرگانی ترکیه که به تازگی منتشر شده است میزان صادرات ترکیه در ماه آوریل سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 41.38  دهم درصد، افت داشته و در مجموع 8.99 میلیارد دلار صادرات از این کشور انجام شده است.

همچنین در این ماه میزان کسری تجارت خارجی ترکیه 3.97 میلیارد دلار ثبت شده است.

بر اساس این گزارش در همین ماه و در مقایسه با ماه آوریل سال 2019، میزان واردات ترکیه به میزان 28.31 درصد افزایش داشته است و در مجموع 12.96 میلیارد دلار واردات به این کشور انجام شده است.

بر اساس این آمار در ماه آوریل سال جاری بیشترین صادرات ترکیه به ترتیب به کشورهای آلمان، آمریکا، عراق و اقلیم کردستان بوده است و بیشترین میزان واردات هم از کشورهای چین، آلمان و روسیه صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است به دلیل انتشار ویروس کرونا، صادرات ترکیه به آمریکا و دیگر کشورها به میزان قابل توجهی افت داشته است.

این میزان کاهش صادرات در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل را به ترتیب این گونه عنوان کرده است: فرانسه به میزان 66 درصد، اسپانیا 59 درصد، انگلستان 57.7 درصد، ایتالیا 51 درصد، بلژیک 48.8 درصد، آلمان 35.9 درصد، عراق و اقلیم کردستان 34.4 و آمریکا 25.1 درصد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.