عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
افزایش عوارض گمرکی برخی از محصولات کشاورزی اقلیم کردستان

افزایش عوارض گمرکی برخی از محصولات کشاورزی اقلیم کردستان

بنا به اعلام وزارت کشاورزی اقلیم کردستان با هدف حمایت از کشاورزان داخلی، این وزارتخانه برای چند محصول میوه و سبزیجات؛ اقدام به افزایش عوارض واردات کرده است.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، حسین محمد کریم سخنگوی وزارت کشاورزی و منابع آب دولت اقلیم کردستان در این باره توضیح داد: با هدف حمایت از کشاورزان اقلیم کردستنان و ایجاد بازار برای محصولات داخلی، وزارت کشاورزی عوارض واردات چند نوع میوه و سبزی که فصل رسیدن و عرضه آنها به بازار است را وضع کرده است.


بر اساس این گزارش، با افزایش عوارض، واردات چند محصول به اقلیم کردستان کاهش و یا به صفر رسیده است. به گفته این مقام مسئول با رسیدن محصولات کشاورزی داخلی، تعرفه واردات آنها افزایش یافته است و اکنون تعرفه 13 نوع میوه از 300 دینار آغاز و تا 600 دینار برای هر کیلوگرم واردات است. واردات چند محصول هم از جمله شلغم، کلم، تره و چند نوع سبزی دیگر هم به طور کلی ممنوع شده است.


وی ادامه داد: بیشتر محصولات موجود در بازار، تولید داخلی هستند برای مثال خیار موجود در بازار کردستان به طور کلی تولید داخلی است و برای واردات هر کیلو خیار 500 دینار عوارض وضع شده است و از این روی امکان واردات آن وجود ندارد.


به گفته وی برای واردات طیور و ماهی نیز با هدف حمایت از محصولات داخلی عوارض وضع شده است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.