عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
توقف کامیون ها در مرز باشماق و تحمیل هزینه های بیشتر / نرخ حمل بار تغییر نکرده است

توقف کامیون ها در مرز باشماق و تحمیل هزینه های بیشتر / نرخ حمل بار تغییر نکرده است

با توجه به توقف یک هفته تا ۱۵ روزه کامیون ها در مرز باشماق، این موضوع باعث تحمیل هزینه هایی بر رانندگان می شود، که با هماهنگی با صاحبان بار هزینه های مازاد بر نرخ سند بارنامه در نظر گرفته می شود.

به گزارش تجارت بان، محمد صدیق رحیمی رئیس انجمن شرکت های حمل و نقل کالای استان کردستان اظهار کرد: هزینه حمل کالا توسط شرکت های حمل و نقل کالا در نقاط مختلف کشور از سوی سازمان راهداری به استانهای مختلف کشور ابلاغ می‌شود.

وی افزود: از مرداد ۹۸ تاکنون نرخ‌های ابلاغی تغییر نکرده و بر اساس تن کیلومتر و شرایط جغرافیایی و مرزی استان ‌ها این نرخ‌ها متغیر است.

رحیمی خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط مرزی و وضعیت جامعه در حال حاضر شاهد توقف یک هفته تا ۱۵ روزه کامیون ها در مرز باشماق هستیم و بدون شک این توقف ها هزینه هایی را بر رانندگان تحمیل می کند که با هماهنگی با صاحبان بار هزینهای مازاد بر نرخ سند بارنامه در نظر گرفته می شود.

وی اعلام کرد: انجمن شرکت های حمل و نقل کالا در استان کردستان بر میزان توازن بار و رانندگان و عملکرد شرکت‌ها نظارت می کند اما در نهایت نرخ را رانندگان تعیین می‌کنند و مازاد بر هزینه سند بارنامه با توافق صاحبان بار و رانندگان تعیین می‌شود.

ایلنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.