عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
میزان تبادلات تجاری در مرز باشماق و سیرانبند به ۱.۵ میلیون تن رسید / رتبه اول صادرات مواد نفتی

میزان تبادلات تجاری در مرز باشماق و سیرانبند به ۱.۵ میلیون تن رسید / رتبه اول صادرات مواد نفتی

به گفته معاون اقتصادی استاندار کردستان، صدور کارت تردد برای تجار و فعالین مرزهای استان کردستان باید تسریع شود، این کارت‌ها می‌تواند در ساماندهی ترددها و جلوگیری از ورود دلالان و متخلفان به داخل محوطه، تأثیرگذار باشد.

به گزارش تجارت بان، خالد جعفری در دومین جلسه کارگروه ساماندهی مبادلات مرزی استان کردستان، اظهار داشت: در چهار ماهه نخست سال ۹۹ مبادلات مرزی از باشماق مریوان و سیرانبند بانه با ۲۶ درصد افزایش به یک میلیون و ۵۸۶ هزار تن رسیده و طی این مدت مرز رسمی باشماق مریوان رتبه نخست صادرات مواد نفتی کشور را به خود اختصاص داده است.

 

وی افزود: اجرای طرح ساماندهی مرز باشماق مریوان و تکمیل زیرساخت‌های آن، موجب رونق مبادلات مرزی خواهد شد و به همین منظور در عملیات‌های اجرایی این مرز باید سرعت بیشتری به خرج دهیم.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استاندار کردستان ادامه داد: هدف اصلی ما این است که خدمات لازم در مرز ارائه شود لذا باید اصلاحات لازم در مرز انجام و امکانات موجود به درستی مورد استفاده قرار گیرد.

 

جعفری خواستار تسریع در اجرای مصوبه جلسه قبل شورای ساماندهی مبادلات مرزی در راستای صدور کارت تردد برای تجار و فعالین مرزهای استان شد و یادآور شد: این کارت‌ها می‌تواند در ساماندهی ترددها و جلوگیری از ورود دلالان و متخلفان به داخل محوطه، تأثیرگذار باشد.

 

وی به مساله اخذ وجه از رانندگان کامیون و ترانزیت با عنوان ساماندهی نوبت دهی اشاره کرد و بیان کرد: اخذ وجه با این عنوان نه تنها مورد تأیید شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان قرار ندارد بلکه در شأن جمهوری اسلامی هم نیست./ خبرگزاری مهر

پایان خبر/

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.