عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
بازاریابی در کردستان عراق
کارخانه قند
ممنوعیت واردات  گوجه فرنگی به کردستان عراق برداشته شد + سند

ممنوعیت واردات گوجه فرنگی به کردستان عراق برداشته شد + سند

اقلیم کردستان با صدور بخشنامه ای از رفع ممنوعیت واردات گوجه فرنگی خبر داد و از این پس صادرات گوجه فرنگی به کردستان عراق از سر گرفته می شود.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، وزارت کشاورزی و منابع آب اعلام کرد: ممنوعیت واردات گوجه فرنگی به کردستان عراق برداشته می شود و از روز 15 اکتبر (24 مهر) بر اساس دستورالعمل هل واردات آن آغاز می شود. 

 

در بخشنامه وزارت کشاورزی و منابع آب اظهار شده است: به استناد قانون حمایت و پیشبرد محصولات کشاورزی شماره 4 سال 2008 و به استناد بخشنامه ریاست انجمن وزیران شماره 6547 در 22 اکتبر سال 2014 درباره حمایت از محصولات داخلی و پس از نامه شماره 3035 در 15 ژوئیه 2020  تصمیم گرفته شد تا به واردات گوجه فرنگی به داخل کشور از 15 اکتبر 2020 اجازه داده شود.


همچنین عنوان شده است که واردات بر اساس قانون و دستورالعمل ها انجام می شود.


لازم به ذکر است روز 16 سپتامبر 2020، بیگرد طالبانی، وزیر کشاورزی و منابع آب، از توقیف صدها تن سیب زمینی و گوجه فرنگی قاچاق داد که تلاش شده بود تا از مرزها به داخل کردستان عراق آورده شود. اما از این تاریخ واردات آن به کردستان عراق آغاز شد.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.