عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
بازاریابی در کردستان عراق
کارخانه قند
مرز شوشمی تعطیل شد

مرز شوشمی تعطیل شد

فعالیت مرز شوشمی از دو روز گذشته متوقف شده است، فرماندار پاوه علت این تعطیلی را توضیح داد.

به گزارش تجارت بان، پرویز ایده پور بعد از ظهر امروز (دوشنبه 12 آبان) در تأیید خبر تعطیلی مرز رسمی شوشمی اظهار کرد: بازارچه مرزی شوشمی از توابع شهرستان پاوه به علت شیوع کرونا و تعمیرات جاده‌ای در خاک عراق از روز گذشته بسته شده است.

 

وی با اشاره به وضعیت کوهستانی بودن این مرز و سختی تردد، افزود: در صدد هستیم که با اعلام پایان تعمیرات جاده‌ای در خاک عراق مجدداً تبادلات در این مرز را از سر بگیریم و با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و مسیرهای صعب العبور امکان تردد همزمان با تعمیرات میسر نیست.‌

 

فرماندار پاوه تصریح کرد: اقلام گوناگونی در مرز شوشمی بین تجار و مردم کشور عراق و ایران مبادله می‌شود اما آنچه در این روزها اهمیت دارد مبادله محصولات کشاورزی است که در این فصل به اوج خود می‌رسد؛ که امیدواریم با برطرف شدن نگرانی‌های طرف عراقی از شیوع بیماری کرونا و اتمام تعمیرات جاده‌ای مبادلات اقتصادی در این مرز از سر گرفته شود.

 

مرز شوشمی کجاست؟

مرز شوشمی در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرستان پاوه قرار گرفته و از سمت عراق به استان حلبچه در شمال عراق متصل است؛ روزانه حجم قابل توجهی کالاهایی همچون میوه، سیمان، گیوه، نان برنجی، صیفی جات و… از طریق این مرز به عراق صادر می‌شود.

منبع: مهر

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.