عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
مهاجرت
تولید نفت  در اقلیم کردستان توسط یک شرکت آمریکایی

تولید نفت در اقلیم کردستان توسط یک شرکت آمریکایی

شرکت شورون آمریکا اعلام کرد استخراج نفت از میدان نفتی سرتا در اقلیم کردستان آغاز شده و دو چاه نفتی دیگر این منطقه به زودی به مرحله تولید نفت خواهد رسید.

به گزارش تجارت بان، شرکت نفتی آمریکایی شورون امروز در بیانیه ای اعلام کرد برای اولین بار تولید نفت از میدان بزرگ نفتی سرتا در اقلیم کردستان آغاز شده و در فاز اول آن حدود 34 میلیون بشکه نفت خام قابل استخراج است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است در مرحله بعد برای استخراج حدود 250 میلوین بشکه نفت خام از این میدان نفتی هدفگذاری انجام شده است

 

50 درصد سهام میدان نفتی سرتا در اختیار شرکت آمریکایی شورون است و شرکت ترکی-انگلیسی جنل انرژی 30 درصد سهام آن را در اختیار دارد و 20 درصد سهام این میدان نفتی نیز متعلق به دولت اقلیم کردستان عراق است.

 

بیل هیگز، مدیر عامل جنل انرژی نیز بهره برداری از میدان نفتی سرتا را دستاورد بزرگی در زمان شیوع ویروس کرونا در اقلیم کردستان دانسته و تأکید کرد این مسأله به معنی ایجاد تنوع در منابع تولید نفت خام و درآمدهای نفتی خواهد بود.

 

شرکت شورون و جنل انرژی بر افزاش سرمایه‌گذاری در این میدان نفتی تأکید کرده اند.

منبع: کردپرس

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.