چرا دلار در برابر دینار عراق افزایش زیادی پیدا کرد؟

دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ 1041 0
چرا دلار در برابر دینار عراق افزایش زیادی پیدا کرد؟ در بازارهای اقلیم کردستان و عراق ارزش دلار در برابر دینار به میزان زیادی افزایش یافت. اما این قیمت ها تا کجا افزایش پیدا می کند؟

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، این افزایش به گونه است که هر 100 دلار آمریکا در بازار تبادلات ارزی اربیل با 128500 دینار و در بغداد با 128900 دینار معامله می شود.

 

در این باره جمال کوچر عضو کمیسیون دارایی مجلس نمایندگان عراق توضیح داد: دولت فدرال عراق به صورت برنامه ریزی شده می خواهد ارزش دینار در برابر دلار را کاهش دهد تا هم بودجه 2021 به تصویب برسد و هم مردم به این قیمت عادت کنند.


وی در ادامه افزود: دولت می خواهد به صورت رسمی بهای دلار را تا 130 حتی تا 145 هزار دینار افزایش دهد. در بازار  این رقم نیز تا 150 هزار دینار افزایش خواهد یافت؛ از این روی شهروندان متضرر اصلی خواهند بود، همچنین نرخ کالاها نیز افزایش پیدا می کند.


به گفته کوچر اکثریت نمایندگان عضو کمیسیون داریی مجلس با این افزایش قیمت دلار مخالف هستند، اما دولت اصرار دارد تا کسری بودجه را تامین کند به همین دلیل درخواست کرده یا از ذخیره بانک مرکزی برداشت شود و یا این که ارزش دنیار در برابر دلار کاهش یابد./کردستان 24

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه