عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
مهاجرت
صادرات از مرز سیرانبند 39 درصد افزایش یافت

صادرات از مرز سیرانبند 39 درصد افزایش یافت

صادرات کالا از مرز سیرانبند بانه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹ درصد افزایش یافته و در ۹ ماهه اول امسال ۴۶۲ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۸۱۷ میلیون دلار کالا به اقلیم کردستان عراق صادر شده است.

به گزارش تجارت بان، به گفته اسماعیل رستم پور فرماندار بانه، واردات کالا با دفترچه های مرزنشینی از در سه ماه اخیر آغاز و ۵۱۳ هزار و ۲۲۹ دلار کالا از مرز سیرانبند بانه وارد شده و مرزنشینان از تخفیف سود گمرکی بهره مند شدند.

 

وی رسمی شدن مرز سیرانبند بانه را یکی از مطالبات بحق مردم عنوان کرد، افزود: به زودی مرز سیرانبند بانه بازگشایی می شود و بسترهای لازم برای بازگشایی مرز فراهم شده و تجهیزات لازم اماده شده است

 

نماینده عالی دولت در شهرستان بانه با بیان اینکه شهرستان بانه به لحاظ جمعیتی چهارمین شهرستان استان است افزود: بانه به عنوان نگین غرب کشور مطرح شده و مردم این شهرستان توانایی و خلاقیت خود را در این زمینه نشان دادند.

 

وی گفت: ۴۰ واحد صنعتی در زمینه های تولید و مونتاژ کالا در بانه فعالیت می کنند در برخی از این واحدها برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

منبع:برنا 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.