افزایش قیمت برخی محصولات کشاورزی در اقلیم کردستان

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ 101 0
افزایش قیمت برخی محصولات کشاورزی در اقلیم کردستان امروز قیمت برخی از محصولات کشاورزی در بازار میوه سلیمانیه با افزایش قیمت بالایی روبرو شد و فعالان بازار از بالا رفتن بیشتر قیمت در روزهای آینده خبر می دهند.

به گزارش تجارت بان، «عطا محمد»، نماینده اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه در بازار میوه سلیمانیه گفت: قیمت محصولاتی مانند گوجه فرنگی، خیار و فلفل به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است به گونه ای که هر کیلو گوجه فرنگی در بازار عمده میوه فروشی به یک هزار و 100 دینار، خیار 800 تا 900 دینار و فلفل هم به 700 دینار رسیده است.


این درحالی است که به گفته این فعال بازار، قیمت محصولات در سال گذشته برای هر کیلو گوجه فرنگی 200 دینار، خیار 150 تا 200 دینار و فلفل هم 300 دینار بوده است.


محمد گفت: دلیل افزایش این قیمت ها ارتباط مستقیمی با تولید داخلی این محصولات داشته و به اندازه تقاضای بازار نیست. این در حالی است که به دلیل روزهای تعطیلی محرم، راه های ارتباطی با جنوب و مرکز عراق بسته است چون با ارسال این محصولات به دیگر مناطق عراق، قیمت ها بیش از این افزایش می یابد.


این نماینده اتاق بازرگانی سلیمانیه گفت: راهکار موجود برای این مشکل، ممنوعیت صادرات این محصولات به دیگر مناطق عراق از سوی دولت اقلیم کردستان است و یا این که دولت کردستان عراق برای میزان معینی از صادرات به بازرگانان مجوز دهد تا قیمت ها مقداری کاهش یابد./زمن

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه