میزان سرمایه گذاری در اقلیم کردستان طی 15 سال

چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰ 0
میزان سرمایه گذاری در اقلیم کردستان طی 15 سال مدیر کل سرمایه گذاری اقلیم کردستان، میزان سرمایه گذاری طی 15 سال اخیر در کردستان عراق را اعلام کرد.

 به گزارش تجارت بان، بر اساس آمار سازمان سرمایه گذاری اقلیم کردستان، طی 15 سال گذشته میزان سرمایه گذاری به حدود 59 میلیارد دلار رسیده که در 991 پروژه سرمایه گذاری شده است.


بر اساس این گزارش، بخش زیادی از این سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران داخلی بعد ز آن خارجی و سپس به صورت مشترک بوده است.


مدیر کل سرمایه گذاری اقلیم کردستان در این باره توضیح داد: با وجود چندین بحران در کردستان عراق، اما بخش سرمایه گذاری به طور مستمر در حال رشده بوده است و البته انتظار ما بیشتر از این است و تلاش خواهیم کرد میزان سرمایه گذاری در اقلیم کردستان بیشتر شود.


«مخلص سلیم»، گفت: با وجود مشکلاتی مانند گروه داعش و مشکلات اقتصادی، ما موفق شدیم این میزان سرمایه گذاری در اقلیم کردستان انجام شود و همچنان تلاش برای اجرایی کردن برنامه ها، ادامه داشته و در نظر داریم تا یک هزار و 300 پروژه دیگر اجرایی شود. با این موارد ما شاهد شکوفایی بیشتر این حوزه خواهیم بود.


مراد گفت: روابط ما با کشورهای دیگر بسیار خوب است و در نظر داشتیم تا چند کنفرانس، نشست و سفر به کشورهای دیگر انجام شود اما با شیوع ویروس کرونا، مقداری وقفه در این کارها به وجود آمد./KDP

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه