قیمت نفت ۱۲۰ دلاری می شود؟

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ 0
قیمت نفت ۱۲۰ دلاری می شود؟ بانک آمریکا اعلام کرد: قیمت نفت تا ژوئن ۲۰۲۲ به ۱۲۰ دلار می رسد.

به گزارش تجارت بان،بانک آمریکا (BofA) در یادداشت تحقیقاتی این هفته به نقل از بلومبرگ اعلام کرد که قیمت نفت خام برنت تا پایان ژوئن ۲۰۲۲ به ۱۲۰ دلار در هر بشکه خواهد رسید. دلیل پیش بینی افزایش قیمت BofA، بحران انرژی جهانی فعلی است که شاهد افزایش سرسام آور قیمت نفت خام، زغال سنگ، گاز طبیعی و LNGهمراه با انقباض بازار است. فقط یک ماه پیش، BofA  پیش‌بینی کرده بود که نفت طی شش ماه آینده به ۱۰۰ دلار می‌رسد و این در صورتی است که زمستان سردتر از حد معمول داشته باشیم.

 

در آن زمان انتظار می رفت که این مهم ترین محرک بازارهای جهانی انرژی باشد. حتی این بانک احساس می‌کند که بهبود تقاضای نفت جهانی در یک سال و نیم آینده همچنان از عرضه پیشی می‌گیرد و در نتیجه ذخایر کاهش یافته که زمینه را برای افزایش قیمت نفت فراهم می‌کند.در ماه سپتامبر، BofA  به وضعیت بد بازارهای انرژی اروپا اشاره کرد، که شاهد کاهش ذخایر بوده و باعث نوسان شدید قیمت  شده  که نشانه ای است از آنچه در آینده رخ خواهد داد.

 

 اکنون، BofA  شاهد افزایش مجدد دیزل، سوخت جت و بنزین با محدودیت ظرفیت پالایش است که این افزایش قیمت را در سال آینده تسریع می‌کند. در روز پنجشنبه هفته جاری تولید اوپک پلاس مورد ارزیابی مجدد قرار می گیرد، اگرچه انتظار می رود که این گروه به برنامه خود برای اضافه کردن ۴۰۰ هزار بشکه دیگر در روز پایبند بماند. مشکل این طرح برای تولید اضافه این است که اوپک پلاس تاکنون نتوانسته بشکه های خود را اضافه کند. سایر معامله‌گران و بانک‌ها احساس می‌کنند که نفت به سمت ۱۰۰ دلار پیش می‌رود، گلدمن ساکس تخمین می‌زند که تقاضای نفت نزدیک به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز برسد، رقمی قبل از کووید-۱۹ و تقاضا تنها با نزدیک شدن به فصل گرمایش زمستان و افزایش تقاضا برای سوخت جت در اوایل سال آینده تقویت می شود.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه