آمار واحدهای تولیدی و در دست احداث در اقلیم کردستان عراق

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ 124 0
آمار واحدهای تولیدی و در دست احداث در اقلیم کردستان عراق مشاور وزارت بازرگانی و صنایع اقلیم کردستان عراق به تشریح آمار واحدهای تولیدی فعال در کردستان عراق و تعداد صدور مجوزها برای تاسیس واحدهای جدید پرداخت.

به گزارش تجارت بان، فتحی محمد با اشاره به فعالیت بیش از 5 هزار واحد تولیدی بزرگ و کوچک، گفت: علاوه بر این موارد برای 3 هزار و 919 واحد دیگر مجوز صادر شده است و همچنین بیش از یک هزار و 300 کارگاه دیگر در حال تاسیس هستند.


محمد گفت: تلاش ها برای آغاز به فعالیت دوباره برخی کارگاه های تعطیل شده دیگر نیز ادامه دارد. 


محمد اظهار کرد: در مقایسه با سال های گذشته تاسیس واحدهای تولیدی در کردستان عراق دچار تغییراتی شده و پیشرفت هایی در این زمینه حاصل شده است به گونه ای که در حال حاضر برای 3 هزار و 919 واحد تولیدی مجوز صادر شده و مراحل قانونی آنها به پایان رسیده است. همزمان حدود 5 هزار واحد تولیدی در حال فعالیت روزانه خود بوده و محصولاتشان را به بازار عرضه می کنند.


این مشاور وزارت صنایع و بازرگانی کردستان عراق گفت: به منظور اهمیت دادن به تولیدات داخلی، به وزارت دارایی اقلیم کردستان پیشنهاد داده ایم تا تعرفه گمرکی را برای همه کالاهایی که مشابه آنها در داخل کردستان عراق تولید می شود، وضع کنند./snn

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه