کاهش نرخ فقر در اقلیم کردستان

سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ 0
کاهش نرخ فقر در اقلیم کردستان سازمان آمار اقلیم کردستان اعلام کرد کە نرخ فقر در اقلیم کردستان کاهش یافته و به کمتر ا ز10 درصد رسیده است.

به گزارش تجارت بان، سازمان آمار اقلیم کردستان اعلام کرد که بنا به بررسی های انجام شده در اقلیم، نرخ فقر کاهش یافته و به کمتر از 10 درصد رسیده و این در حالی است که نرخ فقر در برخی از استان های عراق به حدود 50 درصد می رسد.

 

این سازمان اعلام کرده که اقدامات لازم برای بررسی جامع و کاملی در زمینه تعیین میزان دقیق  فقر در اقلیم و دیگر معیارهای معیشتی در حال انجام است.

 

سیروان محمد رئیس سازمان آمار اقلیم کردستان در این زمینه اعلام کرد که دولت عراق نرخ فقر را در کشور به صورت دوره ای اعلام می کند، اما به این آمار بسنده نکرده و اقدامات لازم برای بررسی و تعیین نرخ فقر را در اقلیم به صورت مستقل انجام میدهد.

 

وزارت برنامه و بودجه اقلیم کردستان نیز اعلام کرده که نرخ فقر در استان های اقلیم کردستان 5 الی 8 درصد است و این میزان رو به کاهش است، اما در استان های عراق این نرخ به 50 درصد رسیده است و در سە سال گذشتە این نرخ در اقلیم تا 14 درصد نیز افزایش یافتە بود.

 

بر اساس خبر در استان های میسان، بصره و  بغداد نرخ فقر از دیگر مناطق عراق کمتر بوده و تا 15 درصد  گزارش شده است./کردستان24

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه