ورود نخستین تور گردشگران عراقی به کردستان

چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ 109 0
ورود نخستین تور گردشگران عراقی به کردستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از ورود نخستین تور گردشگرانی از اقلیم شمال عراق به استان پس از امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های دوجانبه خبر داد.

به گزارش تجارت بان،یعقوب گویلیان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار کرد:پس از تبادل تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌ها بین استان کردستان و اقلیم شمال عراق که به امضای روسای انجمن‌های دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و مسئولان دولتی در محل هتل شادی سنندج رسید، گردشگرانی از کشور عراق در قالب گروه ۹ نفره از طریق مرز رسمی باشماق مریوان وارد خاک ایران شدند.

 

او افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این تور عراقی از مراکز خرید، جاذبه‌های گردشگری از جمله دریاچه زریبار و روستا‌های گردشگری حاشیه این دریاچه، موزه مردم‌شناسی خانه‌کٌرد، موزه سنندج، منطقه تفریحی و گردشگری آبیدر، بازار تاریخی و… بازدید کردند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان ادامه داد: بر اساس تاکید معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این تور منطبق با دستورالعمل نحوه حضور گردشگران خارجی در شرایط کرونا در شرایطی ایمن و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

 

گویلیان با قدردانی از تلاش‌ها و همکاری‌های انجمن‌های دفاتر خدمات مسافرتی کردستان و اقلیم شمال عراق، مراکز اقامتی، پذیرایی و سایر دفاتر خدمات مسافرتی در راستای اجرای موفق این تور گفت: باید تمام تلاش در راستای ارائه خدمات مناسب به گردشگران ورودی از اقلیم شمال عراق در تمامی بخش‌ها و حوزه‌های مرتبط با صنعت گردشگری استان انجام شود و برای این منظور نظارت بر واحد‌های خدمات‌رسان تشدید خواهد شد./ باشگاه خبرنگاران جوان

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه