دو هنرمند ایرانی برنده جایزه جشنواره «گلاویژ» اقلیم کردستان

شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ 353 0
دو هنرمند ایرانی برنده جایزه جشنواره «گلاویژ» اقلیم کردستان دو هنرمند ایرانی، برنده جایزه جشنواره «گلاویژ» در سلیمانیه شدند.

به گزارش تجارت بان،مراسم ویژه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی «گلاویژ» با شعار «شهود و آزاد، آذین گلاویژند» با حضور بیش از 50 ادیب، شاعر، مترجم و منتقد ایرانی و همچنین بیش از 200 شخصیت برجسته ادبی، شاعر، مترجم، منتقد و هنرمند از کشورهای مغرب، مصر، فرانسه، الجزایر، آمریکای لاتین، اردن، فلسطین، سوریه، لبنان و اردن در شهر سلیمانیه برگزار شد. 

 

مقامات کردستان عراق، شمار کثیری از مردم شهر سلیمانیه و دیگر شهرهای اقلیم کردستان عراق از دیگر حاضران این رویداد در تالار هنر در شهر سلیمانیه پایتخت فرهنگی و هنری اقلیم کردستان عراق بودند.

 

 

استاد «شهرام ناظری» شوالیه آواز ایران و استاد «مظهر خالقی» خواننده سرشناس کُرد، به پاسداشت شکوه، توانایی و تلاش‌های خستگی ناپذیز در عرصه فرهنگ و هنر، جایزه سالگرد نقره ای این جشنواره را دریافت کردند.

 

در ادامه این مراسم، شهرام ناظری، به همراه فرید الهامی با ساز تنبور و صابر نظرگاهی با ساز دیوان، مقام «ساروخانی» (از مقامات باستانی تنبور) را با شعری از سید «یعقوب ماهیدشتی» اجرا کردند. /ایران پرس

 

برای شنیدین یکی از آثار زیبای استاد مظهر خالقی فیلم پایین را ببینید.

 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه