عرضه اولیه تپسی چه زمانی انجام می‌شود؟

سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ 1053 0
عرضه اولیه تپسی چه زمانی انجام می‌شود؟ اطلاعیه‌ای روی کدال منتشر شد که در آن تپسی موظف شده به پرسش‌ها و ابهام‌های احتمالی در مورد صورت‌های مالی شرکت «پاسخ کامل» دهد؛ در غیر این صورت عرضه اولیه تپسی به تعویق خواهد افتاد.

به گزارش تجارت بان، سهام تپسی به‌ زودی به‌ عنوان اولین استارت‌آپ ایرانی و به‌ صورت غیرعمومی در فرابورس عرضه می‌شود. تپسی اولین شرکت ایرانی است که در حوزه اقتصاد دیجیتالی فعالیت می‌کند و طبق دستورالعمل ورود این شرکت‌ها که چندی پیش توسط سازمان بورس ابلاغ شد، عرضه اولیه می‌شود.

 

طبق اطلاعیه سازمان فرابورس، دو جلسه معارفه تپسی در روزهای سه‌شنبه ۱۷ خرداد و چهارشنبه ۱۸ خرداد برگزار خواهد شد. بر این اساس، متقاضیان می‌توانند تا ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه سوال‌های خود را در مورد عرضه اولیه تپسی، در سایت عرضه‌های اولیه فرابورس ثبت کنند.

 

اطلاعیه‌ای که  روی سامانه کدال منتشر شده تاریخ نهایی طرح پرسش‌های احتمالی را ساعت ۲۴ روز سه‌‌شنبه ذکر کرده است. در این اطلاعیه آمده: «اشخاصی که به سامانه تدان (tedan.ir) دسترسی دارند می‌توانند حداکثر تا سه روز کاری (تا ساعت ۲۴ مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ ) نسبت به طرح سوال از ناشر اقدام نمایند.»

 

همچنین ذکر شده است که تپسی فرصت دارد ظرف مدت دو روز کاری، پاسخ‌ها را منتشر کند و در صورت منتشر نشدن آنها یا ارائه پاسخ ناقص توسط ناشر، عرضه اولیه به تعویق می‌افتد. البته این اطلاعیه پیش از جلسه معارفه تمامی شرکت‌های در آستانه عرضه اولیه منتشر می‌شود. آسیاتک نیز روز ۲۲ فروردین ماه امسال، جلسه معارفه خود را برگزار کرد و هفتم اردیبهشت ماه عرضه اولیه شد.

 

مدیر عرضه اولیه تپسی در گفت‌وگو با پیوست گفته بود: هنوز تاریخ عرضه اولیه این شرکت مشخص نیست و احتمالاً در جلسه معارفه روز هجدهم خردادماه اعلام خواهد شد. باید منتظر ماند و دید طلسم ورود استارت‌آپ‌های ایرانی هفته آینده شکسته خواهد شد یا این بار هم عرضه اولیه به تعویق می‌افتد.

امتیاز مطلب: 60%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه