معافیت مواد اولیه وارداتی فرش دستباف از مالیات بر ارزش افزوده

سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ 0
معافیت مواد اولیه وارداتی فرش دستباف از مالیات بر ارزش افزوده طبق نامه رئیس مرکز ملی فرش ایران به گمرک ایران، مواد اولیه وارداتی فرش دستباف از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

به گزارش تجارت بان، فرح ناز رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران در نامه‌ای به عسگری معاون امور گمرکی گمرک ایران موضوع تاکید بر ابلاغ معافیت‌های مواد اولیه فرش دستباف در قانون مالیات بر ارزش افزوده به گمرکات سراسر کشور را اعلام کرد.

 

در نامه رافع آمده است: به استحضار می‌رساند با عنایت به ابلاغیه معاونت حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص اعلام مشخصات مواد اولیه اصلی فرش دستباف موضوع معافیت‌های مندرج در جز (۱۳) بند الف ماده ۴ قانون مالیات بر ارزش افزوده طی نامه شماره ۲۹۰۲۰۰۶۴ در تاریخ ۱۴۰۰.۱۲.۲۸، به دلیل عدم اطلاع رسانی و ابلاغ رسمی گمرک مرکزی به گمرکات استان‌ها در سراسر کشور، بازرگانان و تجار وارد کننده اقلام کالای موضوع نامه، از قبیل واردکنندگان نخ ابریشم خام و الیاف پشم، کماکان در برخی از گمرکات کشور ملزم به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده پیش از ترخیص کالاهای خود هستند.

 

از این رو خواهشمند اسمش دستور فرمائید تا به منظور کاسته شدن از تورم روز افزون قیمت‌های مواد اولیه تولید فرش دستباف نسبت به اجرای ابلاغیه یاد شده و ایجاد وحدت رویه در تمامی گمرکات کشور اقدام لازم را به عمل آورند.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه