حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در اقلیم کردستان

دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ 0
حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در اقلیم کردستان  بیش از ۳۰ شرکت دانش‌بنیان ایرانی با هدف توسعه صادرات، به شهر سلیمانیه سفر کردند.

 

به گزارش تجارت بان، اقلیم کردستان  میزبان هیاتی از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی شد تا زمینه همکاری‌های مشترک علمی میان دو طرف شکل گیرد.

 

این سفر سه روزه که از امروز آغاز شده است تا ۱۴ تیرماه ادامه دارد و در آن شرکت‌های دانش‌بنیان مشارکت کننده در  ۲ نشست تجاری و فناوری حضور خواهند یافت.

 

در نشست نخست این سفر، حدود ۱۰۰ نفر از تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران  اقلیم کردستان حضور دارند تا با توانمندی و محصولات شرکت های دانش بنیان آشنا می شوند و زمینه همکاری های مشترک میان آنها فراهم شود. نشست دوم که در اتاق بازرگانی سلیمانیه اقلیم کردستان برگزار می شود نیز فضا را برای توسعه بازار محصولات ایران ساخت فراهم می‌کند.

 

گشایش مرکز تجاری و خانه نوآوری و فناوری ایران‌ساخت در سلیمانیه

 

از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این سفرسه روزه، گشایش مرکز تجاری و خانه نوآوری و فناوری ایران‌ساخت در اقلیم کردستان با محوریت شهر سلیمانیه است. این مرکز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری شکوفایی، سازمان توسعه تجارت، وزارت امور خارجه و کنسولگری ایران در سلیمانیه راه‌اندازی می شود.

 

براساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این خانه قرار است نمایشگاهی دائمی از محصولات ایران‌ساخت باشد و توانمندی‌های علمی و فناورانه ایران را به متقاضیان، تجار و سرمایه گذاران منطقه خاورمیانه معرفی کند./ایرنا 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه