اکران فیلم سینمایی ابلق در سینماهای اقلیم کردستان عراق

چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ 842 0
اکران فیلم سینمایی ابلق در سینماهای اقلیم کردستان عراق فیلم سینمایی «ابلق» ساخته نرگس آبیار همزمان با ایران در سینماهای اقلیم کردستان عراق اکران می شود.

به گزارش تجارت بان، فیلم سینمایی «ابلق» نوشته مشترک نرگس آبیار و پریسا کرزیان، به کارگردانی نرگس آبیار و به تهیه کنندگی محمد حسین قاسمی همزمان با سینماهای ایران در سینمای شهرهای سلیمانیه، اربیل و دهوک در اقلیم کردستان عراق اکران می شود.


در این فیلم بهرام رادان، الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فاطمه کریمیان، مهران احمدی و گیتی معینی ایفای نقش می کنند .

 

«ابلق» همزمان با سینماهای ایران؛ در سینما «سالم» در شهر سلیمانیه، در سینما «امپایر» در پردیس سینمایی «فامیلی مول» در شهر اربیل و نیز در سینما «دهوک مول» در شهر دهوک در اقلیم کردستان عراق اکران می شود.

 

اکران فیلم «ابلق» در سینماهای شهرهای مختلف اقلیم کردستان، برعهده کمپانی «ماداکتو» به مدیریت محمد توریوریان و همکاری «تک فیلم گستر آریا» به مدیریت محمد علی غیاثوند است.

 

در خلاصه داستان فیلم سینمایی «ابلق» آمده است: «برای یک زن که در حاشیه شهری بزرگ با همسر و فرزندش زندگی می کند، ماجرایی رقم می خورد و او باید همچنان کیان خانواده را حفظ کند».

 

این اثر سینمایی برای نخستین بار در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و نامزد دریافت 10 سیمرغ بلورین بود که در نهایت، توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن، سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی و سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه بصری را از آن خود کند.

 

انتهای پیام/

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه