قیمت خودرو صفر / پیش بینی قیمت خودرو

چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۱ 0
قیمت خودرو صفر / پیش بینی قیمت خودرو قیمت خودرو صفر همچنان افزایشی است. گفته می‌شود این افزایش قیمت و رکوردزنی‌ها همچنان ادامه دار است و بازار خودرو را دچار شک بزرگی کرده است.


به گزارش تجارت بان، قیمت خودرو صفر داخلی روز چهارشنبه، ۳۰ آذر ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. قیمت خودرو در سایت‌های آگهی و خرید و فروش خودرو همچنان افزایشی است.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار و سقف‌شکنی‌های پی در پی با افزایش همراه شد و رکورد‌های جدیدی را ثبت کرد. البته این افزایش قیمت و رکوردزنی‌ها همچنان ادامه دارد و بازار خودرو را دچار شک بزرگی کرده است.

از ابتدای سال ۱۴۰۱ قیمت پراید با ثبات نسبی همراه شده بود. اما برخلاف آن ماه‌ها، سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با افزایش قیمت همراه کرد.

حال پراید ۱۱۱ که تولید آن مدت‌هاست متوقف شده، امروز وارد بازه جدید قیمتی شد. این خودرو با پنج میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته در قیمت ۲۴۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز دو میلیون تومان گران شد و امروز به نرخ ۲۳۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات پس از روز‌ها افزایش قیمت، امروز مجددا به بازه قیمتی گذشته خود برگشت و اکنون در محدوده قیمتی ۷۰۰ میلیون تومان ثابت مانده است.

خودرو دنا معمولی هم که روز‌ها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز با سه میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، در قیمت ۵۴۱ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

پژو پارس اتوماتیک که در روز‌های گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، اما امروز در قیمت ۵۸۰ میلیون تومان در بازار خودرو کشور ثابت ماند. تارا اتوماتیک هم که در هفته‌های گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز به نرخ ۷۱۵ میلیون تومان در بازار عرضه شد.

قیمت خودرو‌های پرطرفدار

اما خودرو‌هایی که در بازار بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرند و خریدار بیشتری دارند امروز با چه قیمتی به بازار عرضه می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک پلاس که از خودرو‌های پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز مجددا پنج میلیون تومان گران و در محدوده ۲۷۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز پنج میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به دیروز را تجربه کرد و حالا ۴۲۵ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو در بازار کشور در نرخ ۴۵۵ میلیون تومان به بازار عرضه شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

سعید موتمنی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر وضعیت بازار مناسب نیست و ثبات ندارد. قیمت‌ها به صورت روزانه با افزایش قابل توجهی همراه می‌شوند. او افزود: بازار خودرو‌های خارجی نیز در همین وضعیت قرار دارد و خودرو‌ها بدون توجه به اخبار واردات با افزایش قیمت همراه می‌شوند.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: تا زمانی که عرضه خودرو به بازار به صورت قطره‌چکانی انجام بگیرد و دلار به جهش قیمتی خود ادامه دهد، بازار خودرو به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.

منبع: تجارت نیوز

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه