پایه قیمت خودروهای وارداتی چند است؟ + جدول قیمت‌ با تعرفه

چهارشنبه ۲۱ دى ۱۴۰۱ 1254 0
پایه قیمت خودروهای وارداتی چند است؟ + جدول قیمت‌ با تعرفه دوشنبه هفته جاری بورس‌کالای ایران از پذیرش ۲۱هزارو۱۴۰ دستگاه خودروی وارداتی از شرکت‌های چانگان و کیا خبر داد که قرار است فرایند فروش آنها نهایتا تا پایان دی‌ماه در بورس انجام شود.


به گزارش تجارت بان، براساس اعلام سخنگوی وزارت صمت از زمان شروع ثبت سفارش واردات خودرو تاکنون ۴۰هزار دستگاه خودرو ثبت سفارش شده و تا پایان سال این تعداد به ۱۰۰‌هزار خودرو خواهد رسید.

فرایند تعیین قیمت پایه خودروهای وارداتی در بورس‌کالا به این شکل است که حقوق گمرکی و سود بازرگانی خودروها با قیمت خرید جمع و به‌عنوان قیمت پایه اعلام خواهد شد.

سود بازرگانی خودروهای وارداتی بین ۱۰ تا ۱۵درصد اعلام شده که بسته به قیمت خرید خودرو کم یا زیاد می‌شود. سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت تعرفه واردات خودروهای زیر ۱۰هزار دلار را ۱۰درصد و همچنین سقف تعرفه واردات را ۷۵، ۸۵ و ۹۵درصد اعلام کرد که درباره خودروهای دارای سقف قیمت تعیین شده در آیین‌نامه واردات اعمال شده است.

از آنجا که خودروهای اعلام پذیرش شده در بورس‌کالا در حدود ۲۰هزار دلار هستند برای تعیین قیمت احتمالی آنها برای عرضه در بورس، حداقل ۷۵ و حداکثر ۹۵درصد تعرفه درنظر گرفته خواهد شد.


خودروهایی که قرار است در بورس عرضه شوند شامل ۱۹هزار خودروی سواری چینی چانگان و ۲.۱۴۰دستگاه کیا است که به‌ترتیب شرکت‌های سایپا و کوشاخودرو نگین آنها را وارد کرده‌اند.

فیات نیز یکی از وارداتی‌هاست که گفته می‌شود آنچه به بازار وارد می‌شود از مدل فیات تیپو خواهد بود.
منبع: همشهری آنلاین

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه