خرید ربع سکه از بورس چقدر سود دارد؟

چهارشنبه ۲۸ دى ۱۴۰۱ 575 0
خرید ربع سکه از بورس چقدر سود دارد؟ معامله‌گرانی که جسارت به خرج داده‌اند و عوض خرید ربع سکه از بازار آزاد، روانه بورس شده‌اند بین ۲.۶ تا ۷.۸ میلیون تومان سود کسب کرده‌اند. مهلت فروش سکه ربع بهار آزادی در بورس تمدید شده است

به گزارش تجارت بان،  خرید ربع سکه از بورس روز شنبه ۲۴ دی آغاز شد. در روز نخست، کشف قیمت ربع سکه برای فروش در بورس با نرخ هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان انجام شد که در مقایسه با نرخ بازار آزاد در همان روز ۵۰۰ هزار تومان اختلاف داشت.

با این حال تنها ۷۴۴ نفر قدم جلو گذاشتند. در این روز دو هزار و ۸۰۰ عدد سکه ربع سکه در بورس به فروش رفته که به‌طور متوسط سهم هر نفر حدود ۳.۷ قطعه می‌شود. کسی که هر پنج قطعه سکه ممکن را سفارش داده بود، با پرداخت ۳۶ میلیون تومان برای آن‌ها در همان روز دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان سود می‌کرد. با افزایش قیمت سکه ربع بهار آزادی در بازار آزاد، برحجم و غلظت سود حاصل از سرمایه‌گذاری این افراد افزوده شده. به‌عنوان مثال سرمایه ۳۶ میلیون تومانی آن‌ها در روز اول، با فرض امکان فروش در روز سه‌شنبه به ۴۳ میلیون افزایش پیدا کرده است.

خریداران گواهی سکه باید نسبت به اخذ نوبت اینترنتی و پس از آن دریافت فیزیکی سکه اقدام کنند. نوبت‌دهی اینترنتی سکه بورس کالایی بانک رفاه کارگران در آدرس coin.refah-bank.ir/Membership/login انجام می‌شود. خریداران سپس در تاریخ اعلام شده توسط سامانه، باید همراه مدارک احراز هویت خود، حضوری به آدرس اعلام شده مراجعه کنند.

فروش ربع سکه در بورس؛ جزییات روز دوم

فروش ربع سکه در بورس روز دوشنبه ۲۶ دی، از سرگرفته شد. کشف قیمت ربع سکه که به معنای رقم قابل پرداخت برای خریداران است، با ۱۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز اول، به هفت میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید. کسی که آنقدر جرات و جسارت داشته و هر پنج سکه ربع بهار آزادی ممکن را سفارش داده، در آن روز ۳۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان پول پرداخت کرده است. تقریبا ۷۵۰ هزار تومان کمتر از رقم مورد نیاز برای خرید همین تعداد سکه ربع بهار آزادی در روز اول حراج بورسی. خوشحالی سرمایه‌گذاران به همین مورد ختم نمی‌شود.

قیمت بازار آزاد سکه ربع بهار آزادی در همان روز تا هفت میلیون و ۹۲۰ هزار تومان پیش رفت. این را باید نوعی دهن‌کجی بازار آزاد به‌حساب آورد. چیزی شبیه لجاجت یک پسربچه تخس و شرور که پاهایش را محکم به زمین می‌کوید و قصد ذله کردن دیگران را داشته باشید. افرادی که مقهور این صحنه‌آرایی خطرناک نشدند و روانه بورس شدند، بابت هر قطعه سکه ربع بهار آزادی ۸۷۰ هزار تومان و بابت خرید هر پنج سکه قابل سفارش، چهار میلیون و ۳۵۰ هزار تومان سود کسب کردند.

خریدارن باید توجه داشته باشند که در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع آزادی ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است و مبالغ دیگری با این عنوان از افراد اخذ نخواهد شد. اما هنگام تحویل سکه از خزانه باید هزینه انبارداری و مالیات بر ارزش افزوده هزینه انبارداری، جمعا به میزان ۱۰۹ تومان به ازای هر قطعه سکه در هر روز را بپردازند.

فروش ربع سکه در بورس؛ جزییات روز سوم

قیمت سکه ربع بهار آزادی، روز سه‌شنبه ۲۷ دی در بازار آزاد بین هشت میلیون و ۲۰ هزار تومان تا هشت میلیون و ۶۲۰ هزار تومان بود. در همان روز افرادی دل به دریا زدند و برای خرید ربع سکه در بورس اقدام کردند. اطلاعات بازار نشان می‌دهد، در پایان معاملات حدود دو هزار و ۳۰۰ سکه ربع بهار آزادی به‌فروش رفته است؛ که اگرچه در مقایسه با روز قبل تفاوتی نداشت، اما نسبت به بازار آزاد، یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان ارزان‌تر بود. به این ترتیب اگر گسی هر پنج سکه ربع بهار آزادی قابل خریداری از بورس را سفارش داده باشد، ۳۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان پول خرج کرده است. برای خرید همین تعداد ربع سکه از بازار آزاد به ۴۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان نیاز بود. پس معامله‌گران رند موفق شده‌اند به شرط خرید هر پنج سکه، در همان روز هفت میلیون و ۸۵۰ هزار تومان سود کنند.

 فروش ربع سکه در بورس به‌صورت بدون وکیوم انجام می‌شود. فروش سکه بدون وکیوم برای مردم عادی دردسر‌هایی ایجاد می‌کند. اولین مورد صرافی‌ها و زرگر‌هایی هستند که رو ترش می‌کنند و به‌منظور زدن توی سرمال اخ و پیف به‌راه می‌اندازند. قیمت خرید سکه بدون وکیوم کمتر است و هزینه وکیوم شاید به ۲۰۰ هزار تومان برسد.

منبع: فرارو
 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه