واردات پیاز به میزان ۵۰ هزار تن به کشور

شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ 432 1
واردات پیاز به میزان ۵۰ هزار تن به کشور مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از واردات نخستین محموله پیاز به کشور برای تنظیم بازار داخلی خبر داد.

به گزارش تجارت بان به نقل از تسنیم،مسعود امراللهی مدیر کل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای کمک به ثبات بازار پیاز قرار است ۵۰ هزار تن از این محصول وارد کشور شود که دیروز نخستین بخش از این محموله وارد بندر جاسک شده است.

پیش تر معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از اعلام ۱۸۰ درصد برای تعرفه پیاز به منظور جلوگیری از قاچاق و حمایت از مصرف‌کننده خبر داده بود.

شاهپور علایی‌مقدم با اشاره به افزایش تعرفه پیاز گفت: به دلیل تقاضای بسیار بالا در کشورهای عراق، افغانستان و حوزه خلیج فارس و همچنین تفاوت قیمت و تفاوت ارز این محصول به این کشورها قاچاق می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه تولید پیاز با مشکلی مواجه نیستیم، افزود: برای جلوگیری از قاچاق و حمایت از مصرف‌کننده تعرفه پیاز را ۱۸۰ درصد افزایش دادیم.

امتیاز مطلب: 67%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه
رصا سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
زیاد‌به‌خودتون‌فشار‌نیاید‌تا‌عید‌پیاز‌از‌۵۰‌پایین‌نمیادمگه‌مفتی‌میخای‌وارد‌کنی‌پس‌ماشین الات‌هم‌بده‌تراکتورشده‌یک‌میلیاد‌حرف‌مفت‌نزن ارسال پاسخ