میزان بیکاری در اقلیم کردستان چند درصد است؟

جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ 0
میزان بیکاری در اقلیم کردستان چند درصد است؟ رئیس سازمان آمار کردستان عراق از کاهش میزان بیکاری در سال جاری میلادی در مقایسه با سال های گذشته خبر داد.

به گزارش تجارت بان، «سیروان محمد» گفت: هفته گذشته کار آمارگیری اشتغال و بیکاری به پایان رسید و داده ها جمع آوری شدند و اکنون در مرحله تجزیه و تحلیل آنها هستیم و به زودی نتایج اعلام می شود.


بر اساس این گزارش آخرین کار آمارگیری بیکاری در سال 2018 انجام شده است که بر اساس نتایج آن میزان بیکاری در اقلیم کردستان 10 درصد بوده است.


به گفته سیروان محمد، در آمارگیری امسال و برای نخستین بار حلبچه به عنوان یک استان مستقل در نظر گرفته شده است تا نتایج آن به صورت جداگانه مشخص شود.


بر اساس آخرین آمار سال 2018، میزان بیکاری در اقلیم کردستان 10 درصد بوده است. محمد می  گوید: ما بر این باور نیستیم تغییرات بزرگی رخ داده که موجب افزایش بیکاری شده باشد و حتی تصور می کردیم که آمار بیکاری کمتر شود اما در پایان سال 2020 تا به امروز بازار شاهد تغییراتی بوده، اما اتفاق بدی نیافتاده است.


وی گفت: اگر در سال 2019 آمارگیری بیکاری انجام می شد بر این باور هستم که حدود 9 درصد بوده باشد اما در سال 2020 به لحاظ اقتصادی تغییراتی رخ داد و اگر در سال 2020 آمارگیری در این حوزه انجام می شد میزان بیکاری 12 تا 13 درصد می بود. حال بر مبنای داده های سال گذشته که در دسترس داریم بر این باور هستم که میزان بیکاری در حال کاهش است./روداو
 

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه