تردد روزانه ۲۰۰ کامیون صادراتی از مرز سومار

دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ 0
تردد روزانه ۲۰۰ کامیون صادراتی از مرز سومار آسفالت قسمت‌های آسیب دیده در جاده محور شرف‌شاه به مرز سومار ترمیم و روکش شده و هم اکنون روزانه ۲۰۰ کامیون جهت صادرات به سمت بازارچه سومار تردد می‌کنند.

به گزارش تجارت بان، «حشمت رضایی» روز یکشنبه در حاشیه بازدید از بازارچه مرزی سومار در گیلانغرب افزود: بخش های مختلف بازارچه از نزدیک مورد بازدید میدانی قرار گرفته و در نشستی مسایل و مشکلات موجود را مورد بررسی قرار دادیم.

 

وی اظهار داشت: مشکلات زیرساخت های بازارچه، فرسودگی قسمت هایی از جاده منتهی بویژه در محور شرف شاه، خدمات رفاهی اعم از مشکلات برق، مخابرات از جمله مواردی بود که در بازدیدی پنج ساعته مورد بررسی قرار گرفته است.

 

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: مشکلات بازارچه مرزی سومار در بخش های مختلف جمع بندی شده و در جلسه ای اختصاصی در استان با حضور دستگاه های ذیربط مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

 

رضایی اضافه کرد: همچنین در تماسی با مدیران استانی موضوع قطعی برق و همچنین سیستم مخابراتی منعکس شده که قرار شد با کاهش زمان قطع برق و همچنین نصب سیستم ذخیره در دکل مخابراتی این مشکل برطرف شود.

 

مرز سومار در فاصله ۶۷ کیلومتری گیلانغرب و ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده، در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مَندلی از توابع فرمانداری بلدروز است که ۱۵ کیلومتر با سومار فاصله دارد.

 

بازارچه مرزی سومار فاصله حمل کالا را به بغداد کوتاه‌تر کرده و اکنون بیشتر کالاهای صادراتی به استان‌های شرقی عراق از این معبر صادر می‌شود.

 

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد./ ایرنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه