امضای تفاهمنامه تجاری میان کردستان عراق و روسیه

یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰ 0
امضای تفاهمنامه تجاری میان کردستان عراق و روسیه رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی اقلیم کردستان عراق از امضای تفاهمنامه همکاری میان این اتحادیه با شرکت های روسیه خبر داد.

به گزارش تجارت بان، رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی اقلیم کردستان عراق درباره امضای تفاهمنامه با شرکت های روسی گفت: این اتحادیه با روسیه یک تفاهمنامه در بخش بازرگانی امضا کرده و قرار است شرکت های روسی در کردستان عراق کار سرمایه گذاری و فعالیت بازرگانی انجام دهند.

 

«دارا جلیل خیاط»، در این باره توضیح داد: ما در قالب یک هیات از سوی وزارت خارجه عراق به روسیه سفر کردیم که در این بازدید یک تفاهمنامه با اتاق بازرگانی روسیه و کارفرمایان این کشور به امضا رسید. 


وی در ادامه افزود: روابط با روسیه دارای اهمیت است و انجمن کار این کشور دارای 57 هزار عضو است و بازرگانان بزرگی دارند به همین دلیل روابط اقتصادی با این کشور منافع زیادی برای کردستان عراق خواهد داشت و ما می توانیم به لحاظ تجاری، صنعتی و حوزه هایی که این کشور در آن پیشرفت کرده است، از آنها بهره‌مند شویم.


خیاط گفت: اتحادیه اتاق های بازرگانی اقلیم کردستان تمایل دارد با همه اتاق های بازرگانی دنیا روابط داشته باشد و با یکدیگر همکاری بازرگانی و تبادلات تجاری داشته باشیم.


وی در پایان اظهار کرد: با کشور روسیه به توافق لازم رسیده ایم و در آینده همکاری بازرگانی خواهیم داشت. کشور روسیه در اقلیم کردستان شرکت نفتی دارد و از آنها خواسته ایم که شرکت های این کشور در سایر حوزه ها در کردستان عراق، سرمایه گذاری انجام دهند.

 

پایان خبر/

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه