راه‌اندازی مرز سازان امکان تردد مسافر را فراهم می کند

یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ 198 0
راه‌اندازی مرز سازان امکان تردد مسافر را فراهم می کند سرپرست فرمانداری شهرستان پاوه با اشاره به راه اندازی مرز سازان و به رسمیت شناخته شدن آن از سوی دولت مرکزی عراق گفت که امکان تردد مسافر از این مرز فراهم است.

به گزارش تجارت بان، سرپرست فرمانداری شهرستان پاوه، با استقبال از به رسمیت شناخته شدن مرز سازان توسط دولت مرکزی عراق گفت: راه‌اندازی مرز سازان تاثیر مستقیمی بر رونق اقتصادی اورامانات و به ویژه باینگان و جوانرود خواهد داشت و بی گمان برای منطقه توسعه آفرین خواهد بود.


جلیل بالایی در ادامه اظهار کرد: به محض ابلاغ مصوبه دولت عراق درباره رسمی شدن مرز سازان توسط وزارت خارجه کشورمان، قاعدتا برگزاری نشست مشترک استانداران کرمانشاه و حلبچه با حضور فرمانداران پاوه و حلبچه برای پیگیری توافقاتی قبلی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی افزود: طرف عراقی قبلا موافقت کرده که پل ارتباطی بر روی رودخانه سیروان را ایجاد کند که انجام این تعهد کمک مهمی به راه اندازی این مرز می کند‌.
  
بالایی ادامه داد: خوشبختانه به تازگی احداث جاده لشکرگاه به مزران به طول ۱۰ کیلومتر آغاز شده که کمک زیادی به توسعه گردشگری منطقه و همچنین ایجاد یک دسترسی مناسب برای استفاده مردم جوانرود از این مرز جدید می کند.

وی تاکید کرد: ایجاد مرز سازان یکی از مطالبات مهم این شهرستان و به ویژه مردم منطقه باینگان بوده است و بستری برای بهبود معیشت مرزنشینان خواهد بود. 

 

سرپرست فرمانداری پاوه در پایان یادآور شد: با توجه به رسمی بودن این مرز، امکان تردد مسافری از آن فراهم است./کردپرس

 

انتهای پیام/

امتیاز مطلب: 70%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه