تصویب طرح جامع پایانه‌های مرزی سومار، شیخ‌صله و شوشمی

پنجشنبه ۸ مهر ۱۴۰۰ 0
تصویب طرح جامع پایانه‌های مرزی سومار، شیخ‌صله و شوشمی استاندار کرمانشاه از تصویب طرح جامع پایانه‌های مرزی سومار، شیخ صله و شوشمی در کارگروه مرز استان خبر داد و گفت: این طرح‌ها برای تصویب نهایی در کارگروه ویژه شورای امنیت ملی ارسال خواهد شد.

به گزارش تجارت بان،«هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه در جلسه کارگروه ویژه مرز استان کرمانشاه در استانداری اظهار داشت: با تصویب طرح جامع سازمان پایانه های استان، منبعد مسوولیت کلی این پایانه ها با اداره کل پایانه های استان خواهد بود و دیگر مانند قبل به صورت جدا اداره نخواهد شد لذ ا این طرح نیازمند انسجام بود که خوشبختانه امروز به تصویب رسید.

 

استاندار کرمانشاه یکی از موضوعات بسیار مهم برای رونق استان را توجه به امر صادرات عنوان کرد و گفت: بازارچه ها و مرز از عوامل موثر در توسعه صادرات هستند لذا هر چقدر که بازارچه ها و امور مربوط به مرز ساماندهی شود این مهم نقش بسیار مهمی در توسعه صادرات خواهد داشت.

 

وی گفت: توسعه صادرات منجر به رونق اقتصادی استان می گردد لذا توجه به مرز و ساماندهی بازارچه ها از اولویت های مهم در استان است و مدیران ذیربط در این راستا وظیفه دارند که نهایت تلاش و کوشش خود را برای توسعه صادرات بکار گیرند.

 

نیمی از صادرات سالانه ایران به عراق از ۶ مرز رسمی و بازارچه استان کرمانشاه صورت می گیرد، رقمی که با تکمیل زیرساخت های مرزی و حذف برخی قوانین دست و پاگیر، استعداد یک جهش بلند و چندبرابری را دارد.

 

سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار از استان کرمانشاه صادر می‌شود که بخش اعظم آن به عراق صادر می‌شود.

 

این استان با وسعت حدود ۲۵ هزار کیلومتر مربع، ۱.۵ درصد از مساحت کل کشور (هفدهمین استان) را به خود اختصاص داده و شامل ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان است. 

 

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد./ایرنا

 
 
 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه