آخرین وضعیت تردد و تجارت از مرزهای پرویزخان و خسروی

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ 112 0
آخرین وضعیت تردد و تجارت از مرزهای پرویزخان و خسروی فرماندار قصرشیرین آخرین وضعیت مسافرت از 2 مرز پرویزخان و خسروی و همچنین وضعیت صادرات کالا را تشریح کرد.

به گزارش تجارت بان، فرماندار قصرشیرین با اعلام خبر از سرگیری مبادلات تجاری از طریق مرزهای پرویزخان و خسروی، گفت: تردد مسافر از مرزهای۲گانه پرویز خان و خسروی همچنان ممنوع است.

 

مرادعلی تاتار اظهار کرد: بر اساس اعلام قبلی مرز پرویزخان و خسروی در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۷ و ۱۸ مهر به دلیل برگزاری انتخابات پارلمانی عراق بسته بود و هیچ گونه تبادلی از طریق این ۲ مرز رسمی با کشور عراق در روزهای مذکور صورت نگرفت.

 

وی ادامه داد: با پایان انتخابات پارلمانی عراق پس از وقفه ۲روزه، صبح امروز مبادلات تجاری از هر ۲ مرز پرویزخان و خسروی از سر گرفته شده است.

 

فرماندار قصرشیرین با اشاره به ممنوعیت تردد مسافر از مرزهای ۲ گانه قصرشیرین، تصریح کرد: از مدت‌ها پیش به دلیل شرایط خاص کرونایی تردد مسافر از مرز خسروی و پرویزخان ممنوع اعلام شده بود.

 

وی افزود: با توجه به سهولت در تبادلات تجاری در مرزهای قصرشیرین، تجار استقبال خوبی برای استفاده از این مرزها دارند.

 

تاتار خاطرنشان کرد: روزانه به طور میانگین بیش از یک هزار و ۱۰۰ کامیون کالا از مرزهای ۲ گانه قصرشیرین به کشور عراق صادر می‌شود که با بازگشایی مجدد این مرزها، پیش بینی می‌شود در روزهای آینده به این میزان برسیم./مهر

 

 

امتیاز مطلب: 33%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه