حجم مبادلات مالی عراق و امارات ؛ 15 میلیارد دلار

دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰ 108 0
حجم مبادلات مالی عراق و امارات ؛ 15 میلیارد دلار بنا به اعلام بانک مرکزی عراق، حجم مبادلات تجاری این کشور با امارات در سال 2020 به 15 میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش تجارت بان، بانک مرکزی عراق اعلام کرد که حجم مبادلات تجاری این کشور با امارات در سال 2020 به 15 میلیارد دلار رسیده است.

 

«مصطفی غالب مخیف»، رئیس بانک مرکزی عراق، در سخنانی در همایش بانک‌های عراق و امارات گفت که هدف از برگزاری این همایش تقویت شراکت و همکاری میان دو کشور است و افزود که امارات گذرگاه اصلی ورود کشتی‌های باری به بندرهای عراق و از شرکای اصلی عراق در صادرات و واردات است.

 

او گفت که حجم مبادلات مالی دو کشور در سال 202 به 15 میلیارد دلار رسید ضمن اینکه بخش بزرگی از واردات عراق توسط شرکت‌های بازرگانی مستقر در امارات انجام شده است.

 

مخیف همچنین بر ضرورت افزایش شعبه‌های بانک‌های اماراتی در عراق و بانک‌های عراقی در امارات به منظور پوشش مبادلات مالی دو کشور تأکید کرد.

 

او افزود که عراق در پی جذب 100 میلیارد دلار سرمایه در بخش‌های حمل و نقل و انرژی و کشاورزی است و بانک‌های عراقی باید خود را آماده چنین جهشی در حجم سرمایه‌ها کنند.

 

رئیس بانک مرکزی عراق تأکید کرد که عراق ششمین شریک تجاری امارات است و بانک مرکزی در پی گسترش همکاری‌های بانکی دو کشور است./میدل ایست نیوز

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه