وضع مالیات برای صادرات محصولات خام و نیمه خام از سال آینده

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ 0
وضع مالیات برای صادرات محصولات خام و نیمه خام از سال آینده دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کشور، صادرات محصولات صنایع معدنی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام را مشمول پرداخت مالیات اعلام کرده است و برا ین اساس به نظر می رسد دولت بخواهد برای فولاد خام نیز عوارض وضع کند.

به گزارش تجارت بان، بر اساس بند ت تبصره عوارض و مالیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، درآمد حاصل از صادرات مواد و محصولات معدنی و صنایع معدنی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در همه نقاط کشور مشمول مالیات خواهند شد.

 

تعریف و فهرست مواد خام و نیمه خام مذکور با پیشنهاد مشترک وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی و همچنین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تهیه خواهد شد و در مدت مدت سه ماه پس از تصویب این قانون، به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

 

رئیس جمهوری صبح روز یکشنبه هفته جاری (۲۱ آذرماه) با حضور در جلسه صحن علنی مجلس، نخستین لایحه بودجه تنظیم شده توسط دولت سیزدهم را تقدیم مجلس کرد.

 

بر اساس اطلاعات مندرج در لایحه بودجه، دخل و خرج دولت در سال آینده با رقم ۳۶۳۱ هزار میلیارد تومان بسته شده است./دنیای معدن

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه