سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در صنعت برق اقلیم کردستان

پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰ 0
سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در صنعت برق اقلیم کردستان یک مقام آمریکایی از آمادگی شرکت های آمریکایی برای سرمایه گذاری در صنعت برق کردستان عراق خبر داد.


به گزارش تجارت بان، مدیر بخش سیاسی و اقتصادی کنسولگری آمریکا در اربیل در نشستی با وزیر برق اقلیم کردستان گفت: آمریکا آمادگی دارد تا در پروژه های تولید برق خورشیدی در اقلیم کردستان مشارکت کند.


بر اساس گزارش وزارت برق کردستان عراق، روز سه شنبه 23 آذر 1400، در جلسه مشترک میان «کمال محمد» وزیر برق اقلیم کردستان و «دوتیاتتاواچ»، درباره پروژه های تولید برق با استفاده از نیروی خورشید، تولید برق با گاز زائد چاه های نفت سرسنگ، پروژه سکادا و هماهنگی میان دو وزارت برق اقلیم و فدارل، بحث و گفت و گو شد.


وزیر برق در این باره گفت: در مناطق زاخو، سوران، کلار و راپرین برای اجرای پروژه های هایدروپاور جهت تولید 300 مگاوات برق، فعالیت انجام می شود.


وی از مقام آمریکایی درخواست کرد تا آمریکا از روابط خود با عراق برای تاسیس ایستگاه های برق در شیخان، مخمور و جباره که در مناطق ماده 140 (مناطق مورد مناقشه میان اقلیم کردستان و عراق) استفاده کند./ اتاق بازرگانی سلیمانیه

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه