شرکت مشترک حمل و نقل اربیل و آذربایجان غربی، تاسیس شود

دوشنبه ۶ دى ۱۴۰۰ 114 0
شرکت مشترک حمل و نقل اربیل و آذربایجان غربی، تاسیس شود سرکنسول ایران در اربیل عراق پیشنهاد داد تا به منظور حل مشکل حمل و نقل، یک شرکت مشترک با همکاری آذربایجان غربی و استان اربیل، برای حمل کالا در مرز تمرچین - حاج عمران، تاسیس شود.

به گزارش تجارت بان، «نصرالله رشنودی» روز دوشنبه در نشست ویژه بررسی مشکلات و راه حل های توسعه مراودات مرزی آذربایجان غربی و استان اربیل عراق، افزود: با حمل یکسره کالا از ایران به شمال عراق، سبب بیکار شدن رانندگان این منطقه می‌شود که این امر اجازه انجام آن کار را نمی دهد.

 

وی اضافه کرد: با راه اندازی این شرکت و استفاده از ظرفیت ۲ طرف مرز، می‌توان این مشکل را حل کرد.

 

سرکنسول ایران در اربیل عراق ادامه داد: البته کامیون هایی که از شمال عراق به آذربایجان غربی می‌آیند، باید ظرفیت خود را با جاده های این طرف مرز سازکار کنند.

 

رشنودی بیان کرد: همچنین برگزاری یک دوره آموزشی برای حل مشکلات مربوط به کیفیت و استاندارد در ۲ طرف مرز ضروری است.

 

رییس اتاق بازرگانی ارومیه هم در این نشست با اشاره به اینکه ناگزیر به حل مشکلات تجاری بین ۲ طرف مرز هستیم، گفت: این امر زمینه را برای استفاده از ظرفیت تجاری آذربایجان غربی و اربیل برای توسعه ۲ منطقه فراهم می‌کند.

 

حسن انتظار افزود: یکی از مشکلات ما، صادر نشدن سیب آذربایجان غربی به اربیل و شمال عراق است که باید برای حل این مشکل، مساعدت لازم صورت گیرد.

 

سرکنسول ایران در اربیل عراق همراه با استاندار اربیل در راستای بررسی راهکارهای رفع مشکلات مرزی با آذربایجان غربی و ارتقای همکاری ها، از روز گذشته ضمن دیدار با استاندار این استان، امروز نیز از واحد تولیدی پگاه ارومیه بازدید خواهند کرد.

 

مرز تمرچین، تنها مرز رسمی آذربایجان غربی با شمال عراق است که در پیرانشهر قرار دارد./ایرنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه