استاندار ایلام:

تاسیس کنسولگری عراق در ایلام

یکشنبه ۱۹ دى ۱۴۰۰ 0
تاسیس کنسولگری عراق در ایلام به منظور توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی‎ ‎استان و کشور عراق، کنسولگری عراق در ایلام دایر می شود.

به گزارش تجارت بان، «حسن بهرام نیا» روز یکشنبه در دیدار با رییس و هیات رییسه دانشگاه واسط کشور عراق افزود: سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق به تازگی در جلسه اعلام کرد که ایجاد کنسولگری عراق در ایلام نهایی شده و این موضوع بزودی محقق خواهد شد.

 

بهرام نیا، با دعوت از سرمایه گذاران عراقی برای سرمایه گذاری در استان ایلام گفت: انتظار داریم مسوولان عراقی، سرمایه گذاران را به سمت ایلام هدایت کنند.

 

وی یکی از راهکارهای استفاده از ظرفیت های اقتصادی ۲ استان را، توسعه بازارچه های مرزی چنگوله، چیلات و شهابی عنوان کرد و گفت: اگر مسوولان ۲ کشور در زمینه توسعه از ظرفیت های علمی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی خود استفاده نکنند، کسی به فکر توسعه این دو کشور نخواهد بود.

 

استاندار ایلام، یکی از بسترهای مهم برای توسعه ۲ کشور دوست و برادر ایران و عراق را جایگاه علمی ۲ کشور دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه کشور ایران در زمینه‌های علمی، معماری، طراحی و مهندسی تجربه بسیاری دارد، آمادگی خود را برای اعزام نیروهای فنی و مهندسی به کشور عراق اعلام می‌کنیم./ایرنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه