وعده کردستان عراق برای تامین نفت مورد نیاز اروپا

سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ 124 0
وعده کردستان عراق برای تامین نفت مورد نیاز اروپا اقلیم کردستان عراق اعلام کرد ظرفیت تامین حجم کمبود انرژی حداقل در اروپا را دارد.

به گزارش تجارت بان، الامارات الیوم به نقل از مسرور بارزانی نخست وزیر کردستان عراق نوشت: اقلیم کردستان ظرفیت پر کردن خلأ به وجود آمده از کمبود انرژی را حداقل برای اروپا دارد.

 

بارزانی که در کنفرانس انرژی در دوبی سخن می‌گفت افزود: کردستان عراق به زودی به یکی از صادر کنندگان مهم انرژی تبدیل خواهد شد و در تامین نیاز جهانی سهیم می‌شود، او همچنین از صادرات انرژی به ترکیه در آینده‌ای بسیار نزدیک پرده برداشت.

 

به گفته نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، این منطقه به زودی به یکی از منابع مهم انرژی در سایه افزایش تقاضای جهانی مبدل می‌شود.

 

بارزانی در این رابطه تاکید کرد: اقلیم کردستان به زودی به منبع صدور گاز به بقیه نقاط عراق، ترکیه و اروپا تبدیل خواهد شد، از اینرو ما در کردستان این قابلیت را داریم که نقص به وجود آمده در تامین نفت اروپا را تامین کرده و اگر شرکای ما در بغداد آماده همکاری در این زمینه باشند، ما این کار را انجام می‌دهیم.

 

گفتنی است، براساس حکم ماه گذشته دادگاه فدرال عراق، استخراج و صادرات نفت در اقلیم کردستان عراق باید تحت نظارت دولت مرکزی این کشور انجام شود، حکمی که بارزانی ان را ناعادلانه توصیف کرد.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه