واگذاری اجرای پروژه شهر اداری جدید عراق به 6 شرکت خارجی و داخلی

یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ 112 0
واگذاری اجرای پروژه شهر اداری جدید عراق به 6 شرکت خارجی و داخلی سازمان ملی سرمایه‌گذاری عراق از واگذاری پروژه شهرسازی «الرفیل» در بغداد به 6 شرکت جهانی و داخلی خبر داد.

به گزارش تجارت بان، سازمان ملی سرمایه‌گذاری عراق از واگذاری پروژه شهرسازی «الرفیل» در بغداد به 6 شرکت جهانی و داخلی خبر داد.

 

«سها النجار»، رئیس سازمان ملی سرمایه‌گذاری عراق به نشریه رسمی «الصباح» عراق گفت که این پروژه پیشرفت بسیار خوبی داشته و اجرای آن به 6 شرکت شامل 3 شرکت جهانی و 3 شرکت عراقی واگذار شده است.

 

او گفت که این پروژه عبارت است از یک مرکز اقتصادی تجاری مهم در پایتخت از نوع آنچه در شهرهای اقتصادی جهان می‌بینیم و موجب افزایش قیمت زمین‌های منطقه و ایجاد فرصت‌های شغلی می‌شود.

 

سال گذشته هیئت دولت عراق با اختصاص این زمین در اطراف فرودگاه بغداد به سازمان ملی سرمایه گذاری برای اجرای پروژه شهر اداری «الرفیل»، که قرار است پایتخت اداری عراق شود، موافقت کرد.

 

«الرفیل» نام یکی از رودهای فرعی دجله در بغداد است که در عصر عباسی از آن به «نهر عیسی» یاد می‌کرده‌اند.

 

این پروژه در 4 مرحله اجرا می‌شود که فاز اول آن ساخت مجتمع (شامل ساختمان‌های مسکونی، آموزشی، تجاری، درمانی، خدماتی، تفریحی) در 4 هزار هکتار از این زمین‌هاست که 75 هزار واحد مسکونی ایجاد می‌کند و برای 300 هزار شهروند خانه تأمین می‌کند.

 

ساخت این خانه‌ها براساس نقشه پیشنهادی شرکت امریکایی CH2M Hill انجام خواهد شد و قرار است در قالب فرصت سرمایه‌گذاری اجرا شود.

 

سازمان ملی سرمایه‌گذاری عراق تأکید کرده که فاز دوم این پروژه شامل ساخت پروژه‌های صنعتی خدماتی در اطراف فرودگاه و فاز سوم اجرای پروژه‌های کشاورزی هماهنگ با مسائل زیست‌محیطی و فاز چهارم در منطقه شمالی فرودگاه در نزدیکی ابوغریب اجرا می‌شود.

 

عراق امیدوار است که اجرای این پروژه بازتاب اقتصادی و اجتماعی ملموسی بر اقتصاد کشور داشته باشد و بخشی از مشکلات ناشی از روند رو به رشد جمعیت و نیاز به مسکن را برطرف و فرصت‌های شغلی بسیاری ایجاد کند./میدل ایست نیوز

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه