فیلم محمد رسول الله (ص) با دوبله کُردی در سینماهای کردستان

چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
فیلم محمد رسول الله (ص) با دوبله کُردی در سینماهای کردستان رئیس حوزه هنری کردستان گفت: فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) با دوبله کُردی دهم اردیبهشت ماه جاری به صورت همزمان در سینماهای استان اکران می شود.

به گزارش تجارت بان،  امین مرادی از اکران فیلم محمد رسول الله (ص) با دوبله کُردی در سینماهای کردستان خبر داد و گفت: این فیلم از فیلم های ماندگار سینمای جهان با موضوع زندگی حضرت ختمی مرتبت محمدالمصطفی (ص) با حضور بازیگران مطرحی همچون آنتونی کوئین 10 اردیبهشت ماه جاری به صورت همزمان در سینماهای حوزه هنری استان اکران می شود.

 

وی افزود: این فیلم که 18 اسفند 1355 برای اولین بار در جهان اکران شد، در 2 نسخه تولید شده که یک نسخه با بازیگران عرب و به زبان عربی و یک نسخه با بازیگران مطرح جهانی همچون آنتونی کویین (حمزه)، ایرنه پاپاس (هند)، مایکل آنسارا (ابوسفیان) که نسخه اصلی و جهانی فیلم در ایران همزمان با اکران جهانی در استودیو فیلمکار در مدت 3 روز دوبله شد و نخستین اکران آن در سینما فرهنگ تهران در سال 1359 و قبل از آغاز جنگ تحمیلی انجام شد.

 

رئیس حوزه هنری کردستان با اشاره به دوبله این فیلم در سال 1362 برای اولین بار به زبان کُردی، اظهار کرد: مجدداً در سال گذشته به همت جمعی از هنرمندان کردستانی در استودیو سینما گستر زاگرس تهران با مدیریت «محمد فریدونی» از هنرمندان سقزی و صدابرداری، صداگذاری، باندسازی و میکس «بابک شری جیان» و ترجمه «ابراهیم بریاجی» نسخه اصلی این فیلم به زبان کُردی سورانی دوبله و آماده اکران شده است.

 

مرادی ادامه داد: در این فیلم جمعی از هنرمندان از جمله فرزاد مشعوف، عبداله عابدی، امیر رضایی، آزاد ابراهیمی، رضا حاج خسروی، محسن اسعدی، فواد شافعی، شاهو رستمی و شاهو قاسمی از شهرستان‌های قروه، سنندج، مهاباد، بوکان و سقز صداپیشگی و دوبله فیلم را برعهده داشته‌اند.

 

وی یادآور شد: فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) در آستانه عید سعید فطر به صورت همزمان ساعت 17 روز شنبه دهم اردیبهشت در پردیس سینمایی بهمن سنندج، پردیس سینمایی مهر سقز و پردیس سینمایی آزادی بیجار برای اولین بار اکران می‌شود./کردپرس

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه