رفع عوارض صادراتی برخی از محصولات دامی

پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ 279 0
رفع عوارض صادراتی برخی از محصولات دامی وزیر جهاد کشاورزی از رفع عوارض صادراتی برخی از محصولات دامی با توجه به مازاد تولید آنها خبر داد.

به گزارش تجارت بان، وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به جلسه روز گذشته ستاد تنظیم بازار، گفت: با توجه به مازاد تولید تخم مرغ، مرغ، شیر خشک، خامه و چربی عوارض صادراتی این محصولات برداشته شده است.

 

 

خبرگزاری مهر به نقل از سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی نوشت: در جریان سفر استانی هیات دولت، صبح امروز پنج‌شنبه در حاشیه بازدید از مجموعه کشت و صنعت قارچ ملارد، گفت: بخش کشاورزی منطقه شهریار و ملارد بسیار مستعد است و تلاش شد در مصوبات سفر اعتبارات خوبی برای این حوزه در نظر گرفته شود.

 

نماینده ویژه رئیس جمهور اظهار کرد: صنعت طیور در این منطقه رشد خوبی داشته و تامین مناسبی برای این منطقه و شهر تهران را دارد؛ از آنجایی که بحث تامین نهاده های دامی آن ها در اولویت است، امیدوارم در هفته آینده برطرف شود.

 

ساداتی نژاد یادآور شد: تسهیلات مناسبی در صنعت طیور برای تامین نهاده های دامی که روی سامانه بازارگاه بارگذاری شده در نظر گرفته شده است، برای این که تولیدکنندگان بتوانند به راحتی نهاده های دامی مورد نظر خود را تامین کنند۵۰ درصد نهاده در سامانه بازارگاه توسط بانک کشاورزی تامین مالی می شود.

 

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با واردکنندگان نهاده های دامی، تصریح کرد: با مذاکراتی که با واردکنندگان نهاده های دامی انجام شده، ۵۰ درصد به صورت اعتباری به صنعت طیور داده می‌شود که تولیدکنندگان می‌توانند از این ظرفیت ایجاد شده استفاده کنند.

 

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تولید مازاد احتمالی، گفت: در بحث تولید مازاد احتمالی در تولید مرغ و تخم مرغ، شرکت پشتیبانی دام از این هفته خرید را آغاز کرده است.

 

وی با بیان این که روزانه حدود یک هزار تن خرید مازاد مرغ وجود دارد، گفت: این محصول پس از خریدارای جهت ذخایر منجمد می‌شود؛ همچنین در تخم مرغ نیز ذخیره سازی آغاز شده و شرکت پشتیبانی دام خرید در این زمینه را انجام می‌دهد.

 

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به جلسه روز گذشته ستاد تنظیم بازار، افزود: با توجه به مازاد تولید تخم مرغ، مرغ، شیر خشک، خامه و چربی عوارض صادراتی این محصولات برداشته شده است.

 

وی با تاکید بر اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها و حمایت از تولید کننده ها، تصریح کرد: با تمام توان در کنار تولیدکنندگان هستیم که دغدغه‌ی از این بابت وجود نداشته باشد و امیدواریم پایداری استمرار تولید ادامه پیدا ‌کند.

 

 


 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه