افزایش سطح روابط تجاری آذربایجان غربی و منطقه جنوب عراق

سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ 0
افزایش سطح روابط تجاری آذربایجان غربی و منطقه جنوب عراق رئیس اتاق بازرگانی ارومیه خواستار افزایش سطح روابط اقتصادی و تجاری آذربایجان غربی و منطقه جنوب عراق شد.

به گزارش تجارت بان، حسن انتظار پیش از ظهر سه شنبه در نشست اقتصادی اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه و اعضای اتاق های جنوب کشور عراق اظهار کرد: ظرفیت های اقتصادی آذربایجان غربی برای توسعه صادرات و تجارت به بخش جنوب و مرکزی عراق باید معرفی شود تا بتوان سطح روابط و مبادلات تجاری را بهبود ببخشیم.

 

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه گفت: ظرفیت های اقتصادی بسیار مطلوبی در آذربایجان غربی وجود دارد که باید در جهت توسعه صادرات غیرنفتی کشورمان به کار گرفته شود.

 

انتظار اظهارکرد: تعاملات تجاری اقتصادی بین ایران و عراق باید همواره روند روبه رشدی را طی کند و چنین ارتباطاتی باعث رونق تجارت خارجی کشورمان خواهد شد و باید مورد توجه ویژه ای باشد.

 

وی به بروز برخی اختلافات تجاری احتمالی بین فعالان اقتصادی در برخی معاملات اشاره کرد و گفت: اتاق های بازرگانی از ظرفیت بسیار خوبی برای داوری در رفع این اختلافات تجاری برخوردار هستند.

 

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه افزود: کشور عراق فرصتهای سرمایه گذاری خوبی برای ایران دارد که امکان احیا و یا توسعه واحدهای راکد تولیدی را فراهم خواهد.

 

در ادامه این جلسه اعضای هیئت عراقی که منتخبینی از اتاق های بغداد، ناصریه، کربلا، نجف، بصره و دیوانیه بودند به بیان نظرات خود در خصوص راهکارهای افزایش مبادلات تجاری میان ایران و عراق پرداختند و خواستار معرفی توانمندی ها و ظرفیت های استان آذربایجان غربی در شهرهای جنوبی کشور عراق شدند تا بتوان از این طریق سطح مبادلات تجاری و اقتصادی میان دو منطقه را افزایش داد./بازار

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه