انجام بیش از دوسوم مبادلات مرزی عراق و ایران از راه اقلیم کردستان

شنبه ۱۸ تير ۱۴۰۱ 241 0
انجام بیش از دوسوم مبادلات مرزی عراق و ایران از راه اقلیم کردستان به گفته استاندار سلیمانیه بیش از دوسوم مبادلات تجاری میان عراق و ایران، از منطقه اقلیم کردستان انجام می شود.

به گزارش تجارت بان، پایگاه خبری اقتصادی «یس عراق»، به نقل "هوال ابوبکر"، استاندار سلیمانیه، گفت که مبادلات تجاری اقلیم کردستان و ایران که در سال ۲۰۱۹ معادل ۲٫۶ میلیارد دلار بوده،. اکنون به ۶ میلیارد دلار افزایش یافته است.

 

استاندار سلیمانیه گفت که "مدیریت درست بازرگانی در سلیمانیه، هماهنگی با کنسولگری ایران در سلیمانیه و حمایت اقلیم کردستان" دلیل این افزایش بوده است.

 

به گفته‌ی هوال ابوبکر از مجموع گذرگاه‌های مرزی رسمی میان ایران و عراق، 6 گذرگاه در مرز استان سلیمانیه  با ایران واقع شده است. وی همچنین گفت که بخشی از مبادلات تجاری ایران هم از طریق فرودگاه سلیمانیه انجام می‌شود.

 

استاندار سلیمانیه در گفتگو با وبگاه "یس عراق" همچنین از افتتاح هفتمین گذرگاه میان این استان با ایران در آینده‌ای نزدیک در منطقەی "سازان" و "تیله‌کو" خبر داده است.

 

مبادلات تجاری ایران و عراق در سال ۲۰۲۱ بیش از ۹ میلیارد دلار بوده که ۶ میلیارد  یعنی دوسوم آن از اقلیم کردستان  انجام شده است.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه