آغاز صادرات مرغ از ایلام به عراق

چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ 201 0
آغاز صادرات مرغ از ایلام به عراق به گفته یک مقام مسئول، صادرات مرغ به کشور عراق آغاز شده است.

به گزارش تجارت بان به نقل از بازار بان «یونس احمدی»  سرپرست دامپزشکی ایلام،اظهار کرد: صادر کردن مرغ پدیده ای است که با استانداردهای بالا و بین‌المللی انجام می‌گیرد و شامل کشورهای محدودی در دنیاست و اینکه ما خوشبختانه به کمک تولیدکنندگان و مجموعه اداری استان توانستیم این کار را انجام دهیم بارقه امیدی در میان تولیدکنندگان مرغ گوشتی ایلام ایجاد کرده است.

 

وی گفت: در هفته گذشته با حمایت مسئولان ارشد استان و سازمان جهاد کشاورزی و همچنین مجموعه امنیتی و قضایی استان، خوشبختانه این زمینه فراهم شد که از استان ایلام به کشور عراق صادرات مرغ داشته باشیم که با مجوزهای دامپزشکی صورت گرفته است.

 

احمدی اضافه کرد:در استان ایلام تعداد ۳۸۴ واحد مرغداری گوشتی با تولید سالانه ۴۳ هزار تن گوشت مرغ فعال است،۵۰ درصد تولید استان به عنوان مازاد به استان‌های همجوار به صورت کشتاری و زنده ارسال می‌شود.

 

سرپرست دامپزشکی استان ایلام همچنین بیان کرد: یک محموله ۱۴ تنی جگر مرغ توسط نیروهای امنیتی و نظامی در مرز کشف و توسط بازرسان دامپزشکی مورد آزمایش و بررسی قرار گرفت که مجوز لازم برای امحای و معدوم سازی این محموله توسط دامپزشکی استان صادر شده است.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه